Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı

19 Ekim 2020 Pazartesi

Habertürk TV ekranlarında Manşet ve Nedir Ne Değildir programını sunan gazeteci Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı. Ersoy, “3 gündür ateş, eklem ağrısı, kuru öksürük ve halsizlik şikayetiyle evde yatıyordum. Neticede Covid-19 pozitif rakamlarına dahil olmuşum” ifadesinde bulundu.

Habertürk TV ekranlarında Manşet ve Nedir Ne Değildir programını sunan gazeteci Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı.

Habertürk yazarı Ersoy gelişmeyi sosyal medya adresinden şu sözlerle duyurdu:

“3 gündür ateş, eklem ağrısı, kuru öksürük ve halsizlik şikayetiyle evde yatıyordum. Neticede Covid-19 pozitif rakamlarına dahil olmuşum. İstirahatteyim, bir süre sonra yeniden görüşmek ümidiyle, muhabbetle…”

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, daha önce CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “Devlet, vatandaşlarının sağlığını bugün korumayacak da hangi gün koruyacak?” sözlerini, konuya siyaseti karıştırdığı gerekçesiyle eleştirerek tepki çekmişti.

Ersoy, “Bu açıklama, ‘keşke bu işe siyaseti karıştırmasaydık’ diye düşündürdü beni. Hani hep konuşuyoruz meselelerle ilgili. Bütün bir memleketi ilgilendiren bir hadise. Hep birlikte omuz omuza mücadele etmemiz gereken bir zaman. RTÜK’ün bize kestiği cezayı ne kadar yanlış buluyorsak bu meselenin siyasallaşması, koronavirüs üzerinden siyaset tartışmak da bir o kadar sıkıntılı,” demişti.

 

Benzer Haberler