Güngör Arslan cinayetinde flaş gelişme

24 Şubat 2022 Perşembe

Gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanan kişi sayısı 7’ye yükseldi. Emniyette işlemleri süren şahısların olduğu da belirtildi.

İzmit’te, Ramazan Özkan’ın (21) Ses Kocaeli internet haber sitesi sahibi gazeteci Güngör Arslan’ı (60) ofisinde tabancayla vurarak öldürdüğü olaya ilişkin tutuklananların sayısı 7’ye yükseldi.

Olayın ilk gününden itibaren gözaltında tutulan cinayet sanığı Ramazan Özkan’ın verdiği beyanlarla birlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Ramazan Özkan ve cinayeti azmettirici olduğu öne sürülen Burhan Polat dün akşam çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bugün ise akşam saatlerinde olayda kullanılan cinayet silahını aldığı ve olaydan önce Ramazan Özkan’a atış talimi yaptırıp olay yerine bıraktığı öne sürülen Hasan Emre Ç. İle birlikte 5 kişi daha adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Hasan Emre Ç., Özgür T. İle birlikte 5 kişi daha tutuklandı. Böylece Güngör Arslan cinayetinde bugün itibariyle tutukla sayısı 7’ye çıktı. Gözaltında tutulan diğer isimlerin ise yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ESKİ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI GÖZALTINDAYDI

Arslan, sahibi olduğu SES Kocaeli internet gazetesinde 3 ve 8 Şubat’ta “Tramvayın giydirmelerini kim yapıyor?” ve “Nasıl avukatlık yapabiliyor?” başlıklı haberlerde E. K. ‘nın avukatlık kanununu ihlal ettiğini yazmıştı. Eski Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı, MHP’ye yakınlığıyla bilinen avukat E.K., Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başta tramvay giydirmeleri olmak üzere bütün reklam alanlarının ve gazetelerin reklam pazarlamasını yapan KentPark LTD.ŞTİ.’nin de sahibi.

Medyascopre’un aktardığına göre E.K., gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gözaltına alındı.

Güngör Arslan’ı vuran kişinin fotoğrafı ortaya çıktı