Gültekin Uysal’dan ‘Haşim Kılıç’ iddialarına sert tepki

10 Nisan 2022 Pazar

Gültekin Uysal’dan ‘Haşim Kılıç’ iddialarına sert tepki

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Haşim Kılıç iddiasını dillendirenlere tepki gösterdi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili çeşitli isimler dillendiriliyor.

Gazeteci Nihat Genç, dün yaptığı sosyal medya paylaşımında, Millet İttifakı’nın adayının eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç olduğunu ileri sürdü. Genç’in iddiası tartışılırken, Millet İttifakı üyelerinden de açıklamalar geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Haşim Kılıç iddiasını dillendirenlere tepki gösterdi.

Cemal Enginyurt: Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı adayı değil

“ADETA ‘SAFRA ÜRETİM MERKEZİ’ FONKSİYONU GÖRENLERE ANLAM YÜKLEMEMEK GEREKİYOR”
Uysal, şunları kaydetti:

“‘Muhaliflik’ kisvesi altında toplumsal muhalefetin enerjisini tahrip etmek için adeta ‘safra üretim merkezi’ fonksiyonu görenlere anlam yüklememek gerekiyor.

Sorumluluk duygusuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, değerleri ve bekâsı tüm kişisel hedef ve ihtiraslarımızın önündedir! Bugünden bilinçli bir şekilde isimler üzerinden ‘CB Adayı’ tartışması üzerinden safra üretme teşebbüslerine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Özellikle de asparagas haber ve ‘aday toto’ niteliğindeki ‘şu aday oluyormuş, bu aday yapılamak isteniyormuş’ tarzı yayınlara itibar etmemek gerekiyor!

Türk Milleti’nin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili beklentisinin 3 ölçüsü var;

1) 20 yıllık Akp döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak,

2) Seçilebilirlik,

3) Seçim sonrası 20 yılda AKP tarafından ‘devr-i sabık’ muamelesine maruz kalan TC Devleti’ni kurucu bir ruhla yeniden tesis etme yetisi!”

Benzer Haberler