Gülistan Doku’dan 100 gündür haber alınamıyor: ‘100 gündür kızınızdan haber almazsanız ne yapardınız?’

13 Nisan 2020 Pazartesi

Gülistan Doku’dan 100 gündür haber alınamıyor: ‘100 gündür kızınızdan haber almazsanız ne yapardınız?’

Hemen her sokağında MOBESE kameralarının olduğu Tunceli’de 21 yaşındaki Gülistan Doku’dan 100 gündür haber alınamıyor.

Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku’dan (21) 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Doku’nun bulunması için yürütülen arama çalışmaları sonuç vermezken, olayla ilgili sürdürüldüğü belirtilen soruşturmada ise bir gelişme sağlanmadı. Doku’nun en son görüştüğü eski sevgilisi Zaynal Abakarov bir gün bile ifade vermeden ortadan kayboldu.

100 gündür kardeşinden haber alamayan abla Aygül Doku, sosyal medya hesabında kardeşinin 100 gündür neden bulunmadığını sordu.

Gülistan’ın arandığı barajda 17 gün önce Esma Kılıçarslan’ın bulunduğunu hatırlatan Doku, “Ne şekilde atıldığını bilmiyoruz. Fakat bu kadar kısa sürede ortaya çıkması Gülistan’ı arayan ekipler, AFAD, emek verenlerin hepsi Gülistan’ın suda olmadığını söylüyor. Çünkü akıntı yok, su durgun. Ben de soruyorum peki ‘Gülistan Doku’ nerede?” dedi.

100 GÜNDÜR KIZINIZDAN HABER ALAMASANIZ NE YAPARDINIZ?

Kardeşi Gülistan’ın kaybolmadan önce sınava gireceği için not çıkardığını söyleyen abla Doku, “Her şey normalken Gülistan o gece Zaynal’ın aile evine gidiyor. Daha sonra Zaynal tarafından darp edilerek kolundan tutulup araca zorla bindirilmeye çalışılıyor. Olay yerine polis geliyor. Sabah tekrar o çocuğun yanına gidiyor. Gülistan’ın başına ne geldi sorusu açık ve net ortada değil mi? Peki şunu soruyorum. Bu çocuk gözaltına alınmadı. Peki neden hâlâ tutuklanmıyor? Biz 100 gündür neyi bekliyoruz. 100 gündür neden hâlâ bir noktaya varamıyoruz. Suda ise cesedini alalım dedik. 100 gündür bekliyoruz. Herkes umudunu yitirmiş durumda” dedi.

“Buradan herkese sesleniyorum” diyen Doku, Bizi yönetenlere, muhalefete, hak, hukuktan bahsedenlere, avukatlara, evinde kız çocuğu olan herkese sesleniyorum. 100 gündür kızınızdan haber almazsanız ne yapardınız? Bu kadar sabırlı olur musunuz?” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler