Gökhan Zan’dan Ahmet Şık’a yanıt: Tarafıma yapılan bir itibar suikastı

Yayın tarihi: 26 Mart 2024 Salı 6:51 pm - Güncelleme: 26 Mart 2024 Salı 7:00 pm

TİP‘in desteğini çektiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan, TİP Milletvekili Ahmet Şık‘a yanıt verdi.

Seçimlere günler kala Tükiye İşçi Partisi’nde (TİP) ‘Gökhan Zan’ krizi patlak verdi. Parti, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekti. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık da, dün akşam katıldığı yayında adaylıktan çektikleri Gökhan Zan‘la aralarında geçen konuşmayı anlattı.

Şık, Zan’a ses kayıtlarını sorduklarında, “Sponsorlukla ilgili’ dediğini söyledi. Şık, Zan’ın tehdit ve şantajla ilgili suç duyurusundan konuşmaların mahkemede sorulacağını öğrendikten sonra vazgeçtiğini belirtti. Olayın kamuoyunda büyük yankı bulmasıyla kayıtları inceleteceğini açıklayan TİP, bugün uzman raporunu paylaştı. Bilişim ve Siber Güvenlik Uzmanı Cüneyt Üre’nin hazırladığı rapor ses kayıtlarını doğrular nitelikte oldu.

Gökhan Zan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ahmet Şık’a yanıt vererek yayınlanan raporun geçerli olmadığını vurguladı. Zan, tekrardan görüntülerin sahte olduğunu savunarak yayınlanan rapora ilişkin “Bu rapor bir kuruluşa ait değildir, elinde yeterli teknolojik ekipman olup olmadığı bile meçhul olan bir kişiye aittir. İddia ettikleri raporun hiçbir geçerliliği yoktur” ifadelerini kullandı.

TİP’in uzman raporunda Gökhan Zan’ın ‘montaj’ dediği ses kayıtları doğrulandı

”TARAFIMA YAPILAN BİR İTİBAR SUİKASTİ”

Gökhan Zan’ın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun bilgi sahibi olması için tekrar ve net şekilde söylüyorum. Ben böyle bir görüşme yapmadım. Bu kayıtlar sahtedir/montajdır. Bu yüzden de açık yüreklilikle savcılığa baş vurdum ve en üst mevkideki kuruluşlarca incelenmesini istedim. Sayın Ahmet Şık, bilirkişi olduğunu iddia eden kişiye kaydı incelettiğini söylemiş bu rapor bir kuruluşa ait değildir, elinde yeterli teknolojik ekipman olup olmadığı bile meçhul olan bir kişiye aittir. İddia ettikleri raporun hiçbir geçerliliği yoktur. Biz bu incelemenin Türkiye’de en yetkin kuruluş olan Adli Tıp Ses ve Görüntü İnceleme İhtisas Kurulu’nca yapılmasını talep ettik, sonucuna itimat edilebilecek tek rapor da budur.
Bu tamamen siyasi olarak tarafıma yapılan bir itibar suikastidir. Nitekim savcılık da bu kumpasçılara karşı harekete geçmiştir. Ayrıca suç duyurusuna dair ifademi resmi olarak saat 21:19da yapmış bulunmaktayım. Tip ise bundan 1 saat sonra saat 22:39da suç duyurusunda bulunduğumu öğrendikten sonra tarafıma desteğini çektiğini beyan etmiştir. Hatta önceki günlerde de suç duyurusunda bulunma konusunda da beni oyalamış ve bekletmiştir. Vatandaşlarımız bilsin ki ben adayım, davamdan vazgeçmedim bana verecekleri her oy geçerlidir.Sahayı kirli oyunlara, sahte kumpaslara güvenerek seçimi kazanacağını sananlara boş bırakmayacağım.”

Ahmet Şık, Gökhan Zan’la arasında geçen konuşmayı anlattı!

Kaynak: HABER MERKEZİ