Giresunspor taraftarına Konya’da taşlı saldırı

Yayın tarihi: 6 Mart 2023 Pazartesi 11:42 am - Güncelleme: 6 Mart 2023 Pazartesi 11:42 am

Giresunspor Kulübü, Konyaspor karşılaşmasının ardından taraftarlarını taşıyan araçlardan birinin taşlı saldırıya uğradığını açıkladı.

Spor Toto Süper Lig 24. hafta mücadelesinde Konyaspor ile Giresunspor karşılaştı. Maçın ardından karşılaşmayı izlemek üzere Konya’ya gelen Giresunspor taraftarlarını taşıyan araçlardan birinin dönüş yolunda taşlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Giresunspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Bugün Konyaspor ile deplasmanda mücadele ettiğimiz karşılaşma için Konya’ya gelen taraftarlarımızı taşıyan araçlardan birinin maç sonunda taşlı saldırıya uğradığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Futbolun saha içinde olduğu gibi saha dışında da dostluk ve kardeşlik içinde, birleştirici yönünün örnek olması gerektiğini tekrar vurgulayarak, maddi hasar ile atlatılan bu üzücü hadiseyi kınıyor, bu gibi sportmenlik dışı hareketlerin camialarımız arasındaki dostane ilişkilere gölge düşüremeyeceğinin altını çizerek, taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Süper Lig karşılaşmasında gerginlik!