Ghost of Tsushima oyunu PC’lere geliyor

Yayın tarihi: 7 Mart 2024 Perşembe 11:28 am - Güncelleme: 7 Mart 2024 Perşembe 11:28 am

Ghost of Tsushima, oyun dünyasında heyecan yaratan bir gelişmeyle PC platformuna doğru yol alıyor. XboxEra’dan Nick “Shpeshal Nick” Baker’ın iddiasına göre, Ghost of Tsushima’nın PC portu gelecek hafta resmiyet kazanabilir. Shpeshal Nick, daha önce doğru tahminlerde bulunmuş bir isim ve bu sebeple iddiası ciddiye alınıyor.

Sony’nin patronu Hiroki Totoki, son mali sonuç toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Sony’nin artık daha agresif bir strateji izlemesi gerektiğini belirten Totoki, özellikle 1. parti oyunlarını (yani özel oyunları) çoklu platformlarda yayınlamayı düşündüklerini ifade etti. Bu, önceden sadece konsolu popüler hale getirmeyi amaçlayan bir yaklaşımdan farklı bir bakış açısı.

UZUN SÜRE BEKLEME TARİH OLACAK

Rapçi T-Pain GTA oyununun kadrosunda olduğunu açıkladı

Totoki’nin bu açıklamaları ve dolaşan söylentiler, daha fazla PS’e özel oyunun PC için çıkacağını ve hatta bu sürümlerin eskisi gibi uzun süre bekletilmeyip daha hızlı bir şekilde satışa sunulabileceğini gösteriyor.

Bu gelişmelerle birlikte konsola özel oyun anlayışının değişeceği görünüyor. Sony, 2025 mali yılı sonunda PS5 satışlarını 25 milyon olarak hedeflemişti. Ancak 2023 tatil döneminde, agresif promosyonlara rağmen PS5 satışları beklenenin altında kaldı ve Sony bu nedenle hedefini 21 milyona düşürdü. Ghost of Tsushima’nın PC platformuna gelmesi, oyunseverler için heyecan verici bir gelişme olacak.

Kaynaklar:

Ghost of Tsushima PC Port Could be Announced Next Week, it’s Claimed – Insider Gaming
HCL.hr – Uskoro možda stižu vijesti o PC portu Ghost of Tsushime
Gry-Online.pl – Ghost of Tsushima z datą premiery na PC
Gaming Deputy – Ghost of Tsushima Wymagania PC: minimum, zalecane specyfikacje

Ghost of Tsushima pc BİLGİSAYAR OYUN

Ghost of Tsushima’nın PC portu gelecek hafta resmiyet kazanabilir.

Kaynak: TELE1