Galatasaray’da Burak Elmas mazbatasını aldı

22 Haziran 2021 Salı

Galatasaray’da Burak Elmas mazbatasını aldı

Galatasaray’da yeni başkan Burak Elmas ve ekibi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Salonu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Galatasaray Kulübü’nün geçen cumartesi yaptığı seçimli olağan genel kurulda başkanlığa seçilen Burak Elmas ve ekibi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Salonu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Sarı-kırmızılı kulübün 38’inci başkanı olan Burak Elmas’a mazbatasını genel kurulda divan başkanlığı yapan, eski divan kurulu başkanlarından İrfan Aktar; kurullara ise divan başkanı Aykutalp Derkan ile divan yönetim kurulu üyeleri verdi.

Aktar törende yaptığı konuşmada, “19 Haziran 2021 tarihindeki seçim genel kurulunu Burak Elmas başkanımız 1541 oyla alarak kazanmıştır. Kendisini tebrik ediyorum. Tüzüğümüzün 82’nci maddesi uyarınca yapılması gereken mazbata törenini yapıyoruz. Bu mazbata töreninin anlamı şudur: Seçim neticelerinin kesinleşmesinin noktası mazbata törenidir. Onun için mazbatayı almış olan başkan ve yönetim kurulu üyeleri bu tarihten itibaren kulübün her türlü işlemine yetkili ve sorumlu olarak yaparlar. Kulübümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. 38’inci başkanımız göreve geldi. 90’ıncı yönetim kurulu göreve geliyor” dedi.

BURAK ELMAS: BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Törenden sonra GS TV’ye açıklamalarda bulunan Burak Elmas ise “Bir sürü tebrik mesajı aldık. Tebrik eden Galatasaraylılara, devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. Çok uzun ve zorlu bir süreç başlıyor. Açıkçası pazar günü bu süreci başarılı bir şekilde nasıl yöneteceğimize dair planları yapmaya başladık. Şimdi yukarı çıkıp, resmen göreve başlayacağız. Camiamıza hayırlı olsun. Kıymetli katkılarıyla bu seçimde bizlerle yarışan Eşref Hamamcıoğlu, İbrahim Özdemir, Metin Öztürk, Yiğit Şardan ve ekiplerine tek tek teşekkür ediyorum. Çok güzel bir yarış oldu. Galatasaray’a yakışan bir seçim yarışı oldu. Seçim bitti, artık kimse rakip değil. Kimse kaybetmedi. Hep birlikte Galatasaray’ı aydınlık geleceğe taşımak için birlikte mücadele edeceğiz, birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Kurullarının çok emek verdiğini vurgulayan Elmas, “Eylül 2020’den beri çalışıyoruz. Hepsi çok emek verdi. Hepsi de verdikleri emekleri, yaptıkları projelerini ve planlarını uygulamak için sabırsızlar” dedi.

Ailesinin duygularının sorulması üzerine ise Burak Elmas, “Kızım yurt dışında bir tenis turnuvasında. Onunla görüntülü konuştum. Eşim de çok mutlu. Oğlum yaz tatili sebebiyle burada, o da çok mutlu. Beraber çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Güzel bir Babalar Günü oldu” yanıtını verdi.

 

Benzer Haberler