Finlandiya Başbakanı ağlayarak özür diledi: Ben de insanım

Yayın tarihi: 24 Ağustos 2022 Çarşamba 8:47 pm - Güncelleme: 24 Ağustos 2022 Çarşamba 8:47 pm

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, sosyal medyaya sızan parti görüntülerine ilişkin özür diledi. Gözyaşlarına hakim olamayan Marin, “Ben de bir insanım. Ve ben de bazen bu karanlık bulutların ortasında eğlenmek ve hafiflemek istiyorum” dedi. 

Arkadaşlarıyla yaptığı ev partisi sebebiyle hedef tahtasına konan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin,  Lahti kentinde düzenlenen bir mitinde tekrar özür diledi.  Gözyaşlarına hakim olamayan Marin, “Ben de bir insanım. Ve ben de bazen bu karanlık bulutların ortasında eğlenmek ve hafiflemek istiyorum” dedi.

“TEK BİR İŞ GÜNÜNÜ BİLE KAÇIRMADIM”

Marin, özel hayatında ne yaptığına değil işiyle ilgili ne yaptığına bakılması gerektiğini belirterek şunları dile getirdi: 

“Tek bir iş gününü bile kaçırmadım. Yapılmamış tek bir iş bırakmadım ve bunu işi de ortada bırakmayacağım çünkü bunların hepsi geçecek. Hep birlikte daha güçlü bir Finlandiya inşa etmemiz gerekiyor”

NE OLMUŞTU?

Sanna Marin’in arkadaşlarıyla yaptığı ev partisinin görüntüleri sosyal medyaya ve basına sızdırılmıştı. Marin’in kokain kullandığı iddia edilmişti. Marin iddiaları reddederek yaptırdığı uyuşturucu testinin negatif çıktığını bildirmişti.  Marin, parti görüntülerinin ardından başbakanlık konutunda iki kadının öpüştüğü fotoğraflar sebebiyle eleştirilmişti.

Marin,  konuyla ilgili olarak “Uygun bir fotoğraf değildi, bunun için özür dilerim. Bu tür bir fotoğraf çekilmemeliydi” açıklamasını yapmıştı.

Finlandiya Başbakanı Marin bu kez yeni görüntüler için özür diledi