Feyza Altun’un serbest bırakılmasına yapılan itiraz reddedildi

Yayın tarihi: 21 Şubat 2024 Çarşamba 11:41 am - Güncelleme: 21 Şubat 2024 Çarşamba 11:46 am

Avukat Feyza Altun’un adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına ilişkin başsavcılık itirazı mahkeme tarafından reddedildi.

Mahkeme itiraz üzerine bir sosyal medya kullanıcısının “Feyza hanıma şeriat atak gelmiş” yorumuna “Şeriate s…yım” diye yanıt veren ve hakkında soruşturma başlatılan avukat Feyza Altun için yeni bir karar aldı.

Altun hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında Feyza Altun’un Beykoz’daki evinde arama yapıldı. Aramanın tamamlanmasının ardından Altun gözatına alınarak emniyet müdürlüğüne götürülmüştü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Feyza Altun dün sabah saatlerinde Beykoz Adliyesine getirilmişti. Savcılıktaki ifadesinden sonra tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Altun, yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola imza atma şeklindeki adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Diyanet'ten Feyza Altun hakkında suç duyurusu - Tele1

İTİRAZ REDDİLDİ

Altun’un serbest bırakılmasının ardından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti. İtirazı değerlendiren mahkeme, serbest bırakılmasına yapılan itirazın reddedilmesine karar verdi. (DHA)

Feyza Altun adli kontrolle serbest bırakıldı savcılıktan jet itiraz geldi

Kaynak: TELE1