Provokatör Fatih Tezcan: Kimleri toplayacağımızdan haberiniz var mı; karınızı, çocuğunuzu nasıl koruyacaksınız?

11 Mayıs 2020 Pazartesi

Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığıyla tanınan AKP’li trol Fatih Tezcan, son günlerde gündeme gelen ‘darbe’ provokasyonuna katılarak, “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız?” ifadelerini kullandı.

Atatürk’e hakaretten de yargılanan Tezcan, YouToube kanalında paylaştığı videoda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” dedi.

Fatih Tezcan hakim karşısına çıkınca Atatürkçü oldu

Firari FETÖ’cü, ölüm tehditleri yağdıran Sevda Noyan ve eşi’ni nasıl işe aldıklarını anlattı

Çağlar Ezikoğlu | Atatürk düşmanının illegal yapılanması

“YİYORSA ÇIKSANIZA”

Tezcan’ın ifadeleri şöyle:

“Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede.
Erdoğan’a öyle bir şey yaparsanız, tırnağı kanarsa eğer bu ülkede başınızın neler geleceğinden haberiniz var mı? Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin? Tayyip Erdoğan’a darbe idam vs. olursa zulalardan, listelerden, yaşanacaklarından haberiniz var mı? Yiyorsa çıksanıza. Tayyip Erdoğan orada. Alsanıza onu niye yapmıyorsunuz hadi… Devlet Bahçeli de orada. Cumhur İttifakı değil mi bu? Yer mi gözünüz FETÖ’nün PKK’nın kimse artık ağa babası feriştahı yer mi o zaman? Ailenizi kendinisin nasıl koruyacaksınız? Bir intikam faslı başlar ki bu ülkenin vatanseverlerini yiğitlerini durduramazsınız. Tayyip Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede.”

Kılıçdaroğlu’ndan ‘darbe’ iddialarına yanıt

Yandaşlar birbirine girdi… Esra Elönü’den Bülent Arınç’a tepki: Konuşan maklube tepsisi

“BU CÜMLELERİ SÖZDE BİR HUKUK DEVLETİNDE DUYUYORSUNUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tezcan’ın söz konusu videosunu Twitter hesabından paylaşarak, “Darbe kelimesini ortaya atan AKP’li trollerler böyle bir özlem onların peki daha sonrası: “Karınızı çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız” Bu cümleleri sözde bir hukuk devletinde duyuyorsunuz” diye yazdı.

Benzer Haberler