Fatih Portakal’dan Sağlık Bakan’ı Koca’ya zehir zemberek sözler!

Yayın tarihi: 22 Eylül 2020 Salı 10:10 am - Güncelleme: 22 Eylül 2020 Salı 10:10 am

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının sağlık emekçilerine saldırdığı görüntüler sosyal medyada infiale yol açmıştı. Fatih Portakal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuyla ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Portakal, “Önce bu işi layıkıyla temizleyin, sonra gelecekten bahsedin.” paylaşımında bulundu.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlık emekçilerine saldırdı. Sağlık emekçileri saldırıdan kendilerini korumak için barikat kurdu.

Ankara’da sağlık emekçileri saldırıya karşı barikat kurdu; Koca’dan geç gelen tepki, soruşturma açıldı

Görüntüler büyük tepki çekerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Sağlık çalışanları linçten barikat kurarak kurtuldu.

Koca, “Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!” ifadelerini kullandı.

‘ÖNCE İŞİ LAYIKIYLA TEMİZLEYİN’

Gazeteci Fatih Portakal, Twitter üzerinden Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

“Bunun gerçekleşmeyeceğini bildiği halde, bu cumleyi kurmak. Önce bu işi layıkıyla temizleyin, sonra gelecekten bahsedin. Hep aynı beylik sôzler… Nereye kadar???”