Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Fatih Portakal, “Siyasi partilerden teklif aldım” dedi, istifasıyla ilgili tüm iddiaları yanıtladı

Fatih Portakal, Fox TV’den istifası sonrası, “Siyasi partilerden teklif aldım” derken, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kendisinin tutuklanacağına ilişkin bir duyum aldığını ve spor çantasını hazırladığını söyledi.

Fox TV’den istifasıyla gündeme oturan gazeteci Fatih Portakal, FOX TV’den ayrılma süreci ve emekli olmasına ilişkin ortaya atılan iddialar hakkında YouTube kanalından açıklamalarda bulundu.

“Herkes senaryo üretmekte serbest. Ama bazı cümleler var ki beni yaraladı. Hani derler ya içim üzüldü, içim acıdı” diyen Portakal, kendisi hakkında “Korktu gitti” şeklinde yorumlara ilişkin “Haber sunarken korkularım endişelerim yok muydu? Tabii vardı” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ’DA ÇANTAMI HAZIRLAMIŞ, POLİS GELECEK Mİ DİYE BEKLEMİŞTİM…”

Portakal, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kendisinin tutuklanacağına ilişkin bir duyum aldığını ifade ederek, “15 Temmuz sonrasında beni de alıp götürecekler diye odamın kapısının arkasında spor çantamı hazırlamış , acaba polisler gelecek mi gelmeyecek mi diye beklemiştim. Günlerce o çanta orada durdu. Sonrasında gelen, giden olmadı. Ben kendimi bildiğim için olmayacağını da tahmin edebiliyordum ” dedi.

” ‘KORKUP KAÇTI’ ÇOK TUTARLI BİR SENARYO DEĞİL”

Portakal, “Şirkette, haber müdürlüğümü yapan arkadaşlarımın, haber genel yayın yönetmenimin veya genel müdürümün bir endişesi yok muydu? Onların da endişesi vardı. Çünkü korkusuz bir insan yoktur ama ‘Korkup kaçtı’ çok da tutarlı bir senaryo değil. Çünkü ben Türkiye’nin en sert dönemlerinde de haber sundum. Yani korkup kaçma gibi bir düşüncem olmadı” diye konuştu.

“İKİ SENE ÖNCE DE AYRLMAYA KARAR VERMİŞTİM”

Tükenmişlik sendromu yaşadığına ilişkin iddialar hakkında konuşan Portakal, şöyle devam etti:

“FOX’a gerekçe olarak bunu sunduğum, ‘Artık ben tükendim, artık yapamıyorum ve ben gitmek istiyorum’ dedim. 53 yaşında enerjisi hala olan bir insanım. Şunu söyleyebilirim bir doygunluk vardı. Şöyle bir doygunluk vardı. Reytingleriniz güzel geliyor, siz mutlusunuz, ekibiniz mutlu, müdür pozisyonunda olan kişi mutlu, kanal yönetimi mutlu. Herkes mutlu, sıkıntının olmadığı bir ortamda siz yol alıyorsunuz ama bir doygunluk noktasına ulaşmışsınız. Neden? Çünkü sizi rahatsız eden veya size rakip olabilecek bir kanal yok. Bir haber bülteni de yok. O yüzden bu bir tükenmişlik değil ama doygunluk vardı. Çünkü 2 senedir en azından yenileyemiyordum. Beni arkadan zorlayabilecek bir rakibimin olmaması bende böyle bir sıkıntıya neden oluyordu ama buna tükenmişlik diyemeyiz. Şunu da ilave edeyim, Benim aslında istifaya karar vermem. Ben iki sene önce de ayrılmaya karar vermiştim. O zaman da aynı ekip vardı. Cenk, Doğan ve İnsan kaynaklarından arkadaşım üç kişi oturduk, bir de ben dört. Ve onlar beni bir şekilde ikna ettiler. Ben bırakacaktım yani tekrar (şimdiki yaşantısını kastederek) bu yaşantıya dönmek istiyordum. Daha sonra bir şekilde ikna edildim ve kaldım.”

“SİYASİ PARTİLERDEN TEKLİF ALDIM”

Kendisi hakkında “Siyasete atılacak, cumhurbaşkanı olacak” iddialarına ilişkin konuşan Portakal, mesleği bıraktıktan sonra siyasi partilerden teklif aldığını ifade etti. Portakal, “21 Ağustos’lu günlerde işi bıraktığım günlerde 1-2 siyasetçiden böyle bir mesaj da geldi. Hatta o mesajlar cep telefonumda hala durur. Benim ne siyasette ne de başka bir şey de gözüm var” diye konuştu.

 

loading...