Fatih Altaylı Şahan Gökbakar’ı Zelenski’ye benzetti: Öyle bir hayalim yok

23 Mart 2022 Çarşamba

Fatih Altaylı Şahan Gökbakar’ı Zelenski’ye benzetti: Öyle bir hayalim yok

Fatih Altaylı, komedyen Şahan Gökbakar için “Şahan Gökbakar’ın Zelenski’den eksiği yok fazlası var” sözlerini kullandı. Altaylı’ya cevap veren Şahan Gökbakar ” Politik bir figür veya Zelenski olmak gibi bir hayalim yok” paylaşımını yaptı.

Komedyen Şahan Gökbakar son dönemde politik mesajlarıyla gündemden düşmüyor. Şahan Gökbakar hakkında şaşırtan bir yazı Haber Türk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi.

Fatih Altaylı, “Şahan Gökbakarsky” ara başlıklı yazısında Şahan Gökbakar’ın artan biçimde politik bir figür haline dönüştüğünü belirterek, bu durumdan kendisinin de hoşnut olmaya başladığını gözlemlediğini yazdı.

Fatih Altaylı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Günahını almayayım ama bendeki izlenim bu genç komedyenin “Benden de bir Zelenski çıkabilir” havası içine girdiği. Yakışır mı! Niye yakışmasın.

Şahan Gökbakar’ın Zelenskiy’den eksiği yok fazlası var. Zelenskiy adamsa, Şahan 10 kat daha adam. Üstelik de, o da cesaretini orman yangınları sırasında kanıtladı. Ama olmaz. Olmaz çünkü Zelenskiy sadece Zelenskiy değildi. Arkasında Ukraynalı oligarkların sermaye gücü ve uluslararası ilişkileri vardı.

Şahan ise tek başına. Yani politik romantizm tek başına yeterli değil. Türkiye’de Zelenskiy olmaya en yatkın isim Acun Ilıcalı olabilir ama onun da böyle bir niyeti yok. Yine de Şahan’ın gençlere ilham vermesini çok isterim. Çünkü politize bir gençliğe çok ihtiyacımız var.”

Şahan Gökbakar sevenlerine müjdeyi verdi

“ZELENSKİY OLMAK HAYALİM YOK”

Şahan Gökbakar’da bu yazıyla ilgili olarak Twitter hesabından “Bugün Fatih Altaylı hakkımda güzel bir yazı yazmış. Politik bir figür veya Zelenskiy olmak gibi bir hayalim yok. Olduğum kişiden çok memnunum. Siyaset sevmediğim bir meslek. Gerçekleri ve doğruları net şekilde ve özgürce söyleyebilmek için, siyasetçi değil vatandaş olmak yeterli.” paylaşımını yaptı.

Benzer Haberler