Altaylı’dan, ‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ yorumu: Livaneli, İmamoğlu’na yatırım yapıyor

23 Temmuz 2019 Salı

Altaylı’dan, ‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ yorumu: Livaneli, İmamoğlu’na yatırım yapıyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Zülfü Livaneli ve Ekrem İmamoğlu’nun arasındaki ilişkiye yer verdi.  Livaneli’nin Ekrem İmamoğlu’ndan beklentilerinin olduğunu, geleceğe yönelik ‘yatırım’ yaptığını söylediğini kaydetti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Livaneli niye orada” başlıklı yazısında, Livaneli’yi yakından tanıyan bir arkadaşının, Zülfü Livaneli’nin Ekrem İmamoğlu‘ndan beklentilerinin olduğunu, geleceğe yönelik ‘yatırım’ yaptığını söylediğini kaydetti.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Zülfü Livaneli’nin, Ekrem İmamoğlu’nun aday gösterilmesi için de ciddi çaba gösterdiğini söylüyorlar.  Hattaa sonunda Zülfü Livaneli’nin Bodrum’daki konserine özel olarak kalkıp geldi Ekrem İmamoğlu.

Sahneye de çıktı. Bu sırada yanımda hem CHP’yi hem de Livaneli’yi tanıyan bir dostum vardı. Ben “Zülfü Abi galiba intikamını aldığı için Ekrem İmamoğlu’nu bu kadar seviyor.

 

İmamoğlu ‘Erzurum Kongresi’nin 100. yıldönümünü kutladı: Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını…

 

Birbirlerine bu yüzden bu kadar düşkünler herhalde” dedim. Livaneli’yi tanıyan dostum ise şöyle yorumladı durumu:

“Ben eğer Zülfü’yü biraz tanıyorsam, İmamoğlu önderliğinde parlamenter sisteme geçilirse Cumhurbaşkanı ben olurum diye düşünüyordur.” Öyle midir değil midir bilemem. Ama kulağa fena gelmiyor. Sanatçı bir Cumhurbaşkanı.

 

‘Rakibimiz iktidarın para gücünü acımasızca kullandı, biz vatandaşa Ekrem İmamoğlu diliyle seslendik’

 

Benzer Haberler