Faslı oyuncudan Adnan Oktar itirafı: Bana para teklif etti

15 Kasım 2023 Çarşamba

Faslı oyuncu Iman Casablanca 9 yıl önce Adnan Oktar ile görüştürüldüğünü ve para teklif edildiğini anlattı. Casablanca yaptığı açıklamada “Az kalsın kedicik olacaktım ucuz yırttım” dedi.

Faslı manken ve oyuncu Iman Casablanca yıllar sonra Adnan Oktar hakkında itirafta bulundu. Adnan Oktar ve örgütünün radarına takılan Casablanca, yaşadıklarını anlattı.

“SANA İNANIRSA ÇOK İYİ YERLERE GELİRSİN”

Posta’nın haberine göre, Iman Casablanca, 2017’de yerleştiği Türkiye’de sosyal medyadan kendisine ulaşan bazı kişilerin “Biz reklam ajansıyız, sizinle iş görüşmek istiyoruz” dediğini söyledi. Casablanca, görüşmede Bora Yıldız’la tanıştığını belirterek, “Bana Adnan Oktar’ı anlattı. ‘Çok güçlü bir iş insanıdır. Sana inanırsa çok iyi yerlere gelirsin’ diye övdü” dedi.

Adnan Oktar örgütünden kurtulan Maya Hanbay: ‘Bana doğuştan Kedicik’ dedi

“KAPIDA SİLAHLI KORUMALAR VARDI”

Bora Yıldız’ın kendisini Adnan Oktar’a götürdüğünü söyleyen Casablanca, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Orada çok ürktüm, koskocaman bir malikane; kapıda eli silahlı korumalar vardı. Bir şeylerin yanlış olduğunu o an hissettim. Adnan Oktar hemen yanımıza geldi. Bana kendini anlatmaya başladı. Kitaplarının Fransızca versiyonunu verdi ve kendisinin yazdığını iddia etti. Ben Fransızca konuşmaya başlayınca cevap veremedi. Fransızca kitap yazıyorsun ama Fransızca cevap veremiyorsun, çok tuhaf.”

Örgüt üyelerinin kendisine orada kalmasını ve A9 kanalındaki programlara katılması için yüksek ücret teklif ettiğini anlatan Casablanca malikaneden çıkmak için yalan söylemiş. Casablanca, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“O an ‘Hayır’ deseydim başıma bir şey geleceğinden korktum. ‘Eve gidip toparlanmam lazım. Yarın gelirim’ diyerek malikaneden ayrıldım. Çıkar çıkmaz Bora Yıldız’ı her yerden engelledim. Ajans sandığım yerde adresimi bir forma yazmıştım. Bu yüzden Cihangir’den Tarabya’ya taşındım. Zaten sonradan beni çok aramışlar.”

Adnan Oktar operasyonunun başındaki isim anlattı: Eski bakan örgüte operasyonu haber vermiş!