Fahrettin Altun’dan görevden alınacağı iddialarına yanıt geldi

11 Şubat 2022 Cuma

Fahrettin Altun’dan görevden alınacağı iddialarına yanıt geldi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, görevden alınacağı yönündeki iddialara ilişkin ilk kez konuştu. İddiaları yalanlayan Altun, “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor, görevimin başındayım” dedi.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile konuştu. Gazeteci Talat Atilla’nın görevden alınacağını öne sürdüğü Fahrettin Altun kendisi hakkındaki iddiaları yanıtladı.  Görevinin başında olduğu mesajını veren Altun, “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor” ifadelerini kullandı. Hande Fırat’ın ilgili yazısında şu ifadeler yer aldı:

“Ankara bir süredir Cumhurbaşkanı’nın da ‘Bundan sonra da değişiklikler yapabiliriz. Kabine’de revizyon normaldir’ sözlerinin ardından Kabine’deki olası değişiklikleri konuşuyor. ‘Dört ya da beş bakan değişebilir’ deniliyor. Ama sadece Kabine üyeleri değil. Bazı üst düzey bürokratlarla ilgili de iddialar gündeme getiriliyor. Hakkında en çok konuşulan isimlerden biri ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun. ‘Sağlık sorunu var, gidecek’ iddiasında bulunanlar bile oldu. Ben de Fahrettin Altun’u aradım. Altun, ‘İyiyim, görevimin de başındayım’ dedi. Açıklamaları şöyle:

‘Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor. Fitnenin anlamlarından biri de ‘manevi çöküntü’dür. Fitnecilere sabır ve şifa diliyorum. Magazin kültürü Türk soluna 1980 sonrası sirayet etti, siyaset yapamaz hale gelince magazine sardılar. Siyasi magazinle durumu idare etmeye, peşlerinden sürükledikleri insanları mobilize etmeye çalışıyorlar. Kulaktan dolma söylentilerle, mesnetsiz dedikodularla yol alıyorlar. Allah aşkına ‘söyleniyor’, ‘kime sorsanız öyle diyor’, ‘rivayet ediliyor’, ‘bekleniyor’ ifadeleriyle bezenmiş metinlere haber denir mi? Haberi kaynağından sormaya ne oldu? Nerede kaldı teyit mekanizması? Türk medyasının düzeyini aşağı çeken yaklaşımlar bunlar. Bu tavırlar bizatihi medya mesleğinin seçkin temsilcileri tarafından kınanmalı, ayıplanmalı. Allah’a şükür biz, birlik, bütünlük içinde çalışıyoruz. Bizim farklı siyasal hareketlerde olduğu gibi bir liderlik sorunumuz yok. Liderimiz belli. Liderimiz kudretli, dirayetli ve basiretli. Liderimizin vizyonu, emir ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Özgür Özel: Anadolu Ajansı, Fahrettin Altun’u eleştiren ifadeleri haber yapamıyor

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Talat Atilla, 31 Ocak’ta “Türkiye’nin yakından yakından tanıdığı çok önemli üst düzey bir bürokrat bu hafta sonuna kadar görevinden alınacak” diye yazdı. Daha sonra yen bir tweet daha atan Talat Atilla, bu kez isim vererek paylaşımında “Olağanüstü bir gelişme olmazsa Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Cuma gününe kadar görevden alınacağına dair güçlü bir bilgim var” ifadelerini kullandı.

Talat Atilla daha sonra bu tweetini silmişti.

Beklenen atamalar Resmi gazetede yer almadı

Benzer Haberler