Evlilik hediyesi Külçe külçe altın ama fenomen Nevra – Murat Bilem çifti üç yılda 20 bin lira vergi ödedi

5 Aralık 2023 Salı

Kuyumcu dükkanı gibi gezen sosyal medya fenomeni Nevra Bilem ve eşi Murat Bilem’in son 3 yılda 20 bin lira vergi ödediği söylendi.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından gözlerin çevrildiği isimlerden biri de Nevra Bilem oldu. Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya ünlüsü Nevra Bilem hakkında açıklamalarda bulundu.

Ağırel, Murat Bilem’in BURTİD Dernek Başkan Yardımcısı ve Trias Turizm’in sahibi olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Ağırel, Murat Bilem’in araç kiralama ve tur şirketi için 3 yılda sadece 20.257 TL vergi ödediğini söytledi.

Şikayetçi oldular! Fenomen Nevra Bilem’e dolandırıcılık suçlaması

Murat Ağırel kendisine ait sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

“Nevra Hanım ne kadar beyanda bulundu bilmiyorum. Ulaşmaya çalıştım başaramadım ancak araştırıyorum. Ev hanımı olan Nevra hanımın eşinin iş yerini inceledim. Murat Beyin işler kötü galiba.

2020 yılında 2019 TL Matrah beyan etmiş 444 TL vergi ödenmiş

2021 yılında 30892 TL Matrah beyan etmiş 7723 TL vergi ödenmiş

2022 yılında 52569 TL Matrah beyan etmiş 12090 TL vergi ödenmiş

Yani toplamda 3 yılda 20.257 TL. (Yirmibin İkiyüz Elliyedi Türk Lirası) vergi ödenmiş.”

DOLANDIRICILIKLA SUÇLANDI

Nevra Bilem’in dolandırıcılık yaptığına dair daha önce 30 ayrı şikayetin olduğu iddia edilmişti. Dolandırıcılık iddiaları hararetini korurken, fenomenin bir ses kaydı ortaya çıkmıştı.

Nevra Bilem’in ses kaydı şöyle: “Ben suçluyu haklıyı ayıramıyorum, ayıramadığım için de bir ödeme yapmıyorum. Ben parasında değilim ben de dolandırıldım yani. Ben şu an kimseye güvenemiyorum. Allah nasip ederse sen duanı et, Ramazan’da bolca duanı et, o para seni bulur.”

Dolandırıcılıkla suçlanan fenomen Nevra Bilem’in ses kaydı ortaya çıktı! “Ramazan’da dua et o para seni bulur”