Esrar tarlasına giren koyunlar 300 kilo kenevir yediler

Yayın tarihi: 22 Eylül 2023 Cuma 5:59 pm - Güncelleme: 22 Eylül 2023 Cuma 5:59 pm

Yunanistan’da meydana gelen sel felaketinin ardından seraya giren koyun ve keçiler tıbbi amaçlı üretilen 300 kilo keneviri yediler.

Yunanistan’un Volos kentinde yaşanan sel felaketi sonrasında ilginç bir olay meydana geldi. Şehirde bulunan bir seraya giren koyun ve keçiler, tıbbi amaçlı yetiştirilen 300 kilo keneviri yedi.

Yunanistan’da eylül başında meydana gelen ve yüzbinlerce dönümlük arazinin sular altında kalmasına neden olan selin en çok etkilediği şehirlerden Volos’ta, Status Stathmos Radyo İstasyonuna konuşan, seranın sahibi Yannis Burunis, “Orta ve Doğu Avrupa’daki en büyük tıbbi amaçlı kenevir üretilen seranın” kendisine ait olduğunu, kuraklığın ardından sel felaketinin etkisiyle büyük zarara uğradıklarını söyledi.

Yunanistan’da sel felaketinde can kaybı 16’ya yükseldi

Burunis, “Üretimimizin yüzde 80’ini kuraklık ve sel nedeniyle kaybettik. Elimizde kalanı kurtarmaya çalışırken bir anda seraya koyun ve keçilerin girip normal şekilde otlandığını gördük. Zavallı hayvancıklar yiyecek bir yeşillik buldu. Yiyecek başka şey yoktu, her şey selde yok oldu” dedi.

“KOYUNLAR KEÇİLERDEN DAHA YÜKSEĞE ZIPLIYORLARDI”

Ayrıca Burunis, kovmaya çalıştıkları koyun ve keçilerin serayı terk etmek istemediğini aktardı. Burunis, “Koyunlar keçilerden daha yükseğe zıplıyordu. Normalde asla böyle olmaz. Yaklaşık 300 kilogram kenevir yedikleri için normal” ifadesini kullandı.