Esnaftan Kılıçdaroğlu’na: Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz

8 Nisan 2021 Perşembe

Sinop’a giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın derdini dinledi. Bir esnaf sürekli zam yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz, ekonomimiz güzel olduğu için! Bugün 20 lira, yarın 25 lira” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurttaşların sorunlarını dinlemek için bu sabah Sinop’a geldi. Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Boyabat ilçesi oldu. Burada Kılıçdaroğlu esnafın derdini dinledi.  Bitkisel ürünler satan bir esnaf Kılıçdaroğlu’na sürekli zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi, “Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz, ekonomimiz güzel olduğu için. Bugün 20 lira, yarın 25 lira” dedi.

AYAKKABI BOYACISI: SIKINTI BÜYÜK, ÖYLE BÖYLE DEĞİL

Kılıçdaroğlu Boyabat’ın tek kadın dönercisini de ziyaret etti.  Kadın dönerci, günde 20 ekmek satabildiklerini belirterek, “Piyasada iş yok” dedi. Kılıçdaroğlu, bir ayakkabı boyacısının derdini de dinledi. 25 yıldır bu işi yaptığını belirten boyacı, pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağında iş yapamadığını söyledi. Boyacı, kahvehaneler kapalı olduğu için işlerinin düştüğünü dile getirerek, “Sıkıntı büyük. Öyle böyle değil. Akşam eve giderken eve bir ekmeği zor getiriyorum” diye konuştu.

ENGELLİYE SANDALYE SÖZÜ VERDİ

Kılıçdaroğlu’nun “İşleriniz nasıl?” sorusunu yanıtlayan kırtasiyeci ise süper marketlerin kendi ürünlerini de satmasından şikayet ederek, “Sağımızda sanırım 10-12 tane var. Onlar maşallah her şeyi götürüyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu yolda çocuk simitçiden simit alarak, “Benim yerime yolda bir tane gariban gelirse simidi ona vereceksin, söz mü?” diyerek tembihledi. Kılıçdaroğlu Boyabat’a girdiği pastanede en sevdiği tatlılardan İncir Uçurması’nı yedi. Kılıçdaroğlu pastaneden sonra yolda gördüğü bir engelli yurttaşa da sandalye sözü verdi.

“BOMBA PATLASA KILIÇDAROĞLU. BU NEDİR YA? SIKILDIK YA”

Başka bir esnaf ise prim öderken 1100 lira ödediklerini ancak emekli olunca aldıkları maaşın 1500 lira olduğunu söyleyerek, “1000 lira dükkan kirası, 1000 lira Bağ-Kur, 1000 lira da ev kirası var” diye dert yandı. Başka bir esnaf da Bağ-Kur primlerinin yüksekliğinden yakındı. Esnaf Kılıçdaroğlu ile güncel siyaseti de konuştu. Esnaf, Kılıçdaroğlu’na iktidarın sürekli neden kendisini hedef haline getirdiğini sorarak, “Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu. Bomba patlasa Kılıçdaroğlu. Bu nedir ya? Sıkıldık ya. Her bir şeyin altında Kılıçdaroğlu. Süleyman Soylu olsun, şey olsun. Hiç kazandığın dava var mı?” diye tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, kendisini kaybettiği hiçbir dava olmadığını belirterek, “En son aşamaya gelince ya Anayasa Mahkemesi ya da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bana hak veriyor” diye yanıt verdi.

 

Benzer Haberler