Erdoğan’ın danışmanı Kılıçdaroğlu’nu “gökte buldu”

13 Mayıs 2022 Cuma

Erdoğan’ın danışmanı Kılıçdaroğlu’nu “gökte buldu”

AKP Genel Başkan Danışman Yasin Aktay, sosyal medya hesabından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile THY uçağında denk geldiğini duyurdu. Aktay, “Yerde istedik olmadı. Gökte bulduk. THY organizasyonuyla” dedi.

AKP Genel Başkan Danışmanı ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Yasin Aktay, Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile uçak içerisindeki bir fotoğrafını paylaştı. Yasin Aktay, Kemal Kılıçdaroğlu ile ‘bulutlar üzerinde’ mülteciler, dış politika ve üniversiteler hakkında sohbettiğini açıkladı. Yasin Aktay’ın paylaşımı şöyle:

“Yerde istedik olmadı. Gökte bulduk. THY organizasyonuyla:)

Sayın Kılıçdaroğlu ile bulutlar üzerinde mülteciler, Türkiye’nin dış politikası ve üniversiteler üzerine keyifli bir sohbet…”

 

 

CEMAL KAŞIKÇI’NIN ARKADAŞIYDI

Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldü. Kaşıkçı, kendisini başkonsolosluk önünde bekleyen nişanlısı Hatice Cengiz’e başına bir şey gelmesi halinde AKP’li Yasin Aktay’a haber vermesini istemişti.Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili Türkiye’de görülen davanın Suudi Arabistan’a devredilmesine ilişkin olarak şunları söylemişti:

“Bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. 4 yıldır bu dava ile yatıp kalkıyorum. Çok üzgünüm. Belki de benim bilmediğim bir şeyler vardır”

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A SERT KAŞIKÇI TEPKİSİ: UTANMALISIN

Kemal Kılıçdaroğlu, Kaşıkçı davasının devredilmesinden sonra Twitter hesabından bir video yayımlayarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘utanmalısın’ demişti. Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri şöyleydi:

“Erdoğan, sen Kaşıkçı Davası ile bu devletin, bu milletin milli egemenliğini sattın. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğu’na gömdün sen. Utanmalısın.”

 

 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a video ile seslendi: Utanmalısın

 

Benzer Haberler