Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan’dan yine ayrıştıran söylem: CHP seçmeni Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesim

Erdoğan: Çankaya, Kadıköy, Şişli ve Beşiktaş’taki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesim

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu, 9 büyükşehir, 11 il adayını açıkladı
AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci oldu.

Erdoğan, geçtiğimiz Cumartesi günü de 14 Büyükşehir, 26 il olmak üzere 40 adayını açıklamıştı. Böylece AKP’nin 60 il belediye başkan adayı belli oldu.

Seçim manifestosunu gelecek ay ilan edeceklerini söyleyen Erdoğan’ın hedefinde yine CHP vardı. Yine ayrıştırıcı bir dil kullanan Erdoğan, CHP seçmenini, “Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesim” diye nitelendirdi. Erdoğan şöyle konuştu:

2019’da gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla milletimizin karşısına çıkacağız. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Ana muhalefet gibi yalanlarla değil. Belediye hizmetinin manisi olmaz. telefonu çaldığında açılmayan bir belediye başkanının başarılı olması mümkün değildir. Bu ana muhalefet rahatsız oluyor söyleyince. İstanbul’a belediye başkanı olduğumda muslukları akmayan İstanbul’u CHP’den almıştım. Gazetelerin maske dağıttığı İstanbul’u CHP’den almıştım. Neden rahatsız oluyorsun, bunları konuşmayacak mıyız? Siz kaçacaksınız biz kovalayacağız. Partimde de bu tür arkadaşlar varsa kusura bakmasından onlarla yürümeyiz. Bu işleri yapamayan belediye başkanı koltuğun işgalcisidir.

Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesim

Ana muhalefet partisi CHP tek parti döneminden beri hizmet ve projeden uzak bir anlayışla ülkemiz siyasetini zehirlemiştir. Belirli kesimlerin ideolojik fanatizmlerini istismar ederek kurdukları düzeni korumak gayeleridir. Bu nedenle CHP oyunu artırmak için teslim aldığı kesimlerin gözlerini açmasını engellemek için siyaset yapmaktadır. Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor. Bu ilçelerde yaşayan sağduyulu vatandaşlarımız bilir ki bu ilçeler bugünkü seviyesine, belediyelerin değil büyükşehir belediyesinin ve hükümetin yatırımları sayesinde gelmiştir.

CHP Büyükşehirlerde AKP’nin adaylarını açıklamasını bekliyor. Ona göre aday açıklayacakmış, çünkü mihenk taşı AKP de onun için. İşte biz bugünle birlikte 60 büyükşehir ve il başkan adayımızı açıklamış oluyoruz. Buradan CHP yönetimine bir ödev veriyorum. Bu 60 kişilik listeyi önlerine alsınlar, hepsine göre karşılarına isim koysunlar. CHP’ye gönül veren seçmen kardeşlerime diyorum ki; gelin 31 Mart’ta bu köhne zihniyete son verin.”

loading...