Erdoğan’dan ‘başarı’ itirafı

19 Ekim 2020 Pazartesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Bu konuda kendimi biraz mahzun hissediyorum. 18 yılda her alanda tarihi eserlere ve hizmetlere imza attığımızı, eğitim-öğretimde-kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

İbn Haldun Üniversitemizin ilk etabı tamamlanarak açılan külliyemizin ülkemize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu anlamlı günde aramızda olan Azerbaycanlı ve Katarlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Üniversitemizin banisi 1996 yılında bizzat kurucuları arasında yer aldığım İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın nüvesini oluşturduğu TÜRGEV’dir. TÜRGEV, yurt içinde ve yurt dışında verdiği hizmetlerle eğitimde marka olmuştur.

Saray İttifakı’na oy veren seçmenden Erdoğan ve Bahçeli’ye: Yazıklar olsun onlara

Öğrencilerimizin derslerinde ve ders dışı faaliyetleriyle ilgili tüm ihtiyaçlarını bulabileceğini külliyemiz, Mimar Sinan’dan alınan ilhamla örnek bir eser olarak vücuda getirilmiştir. Üniversitemiz, nitelikli eğitim kadrosuyla lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bu güzel atmosferin ülkemizde sosyal bilimlerde yeni bir kapının açılacağına inanıyorum. İnanıyorum ki üniversitemizin içi ve dışı yemyeşil olacaktır.

Üniversitemizin gelişimine katkı yapan herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemizin ismini aldığı İbn Haldun, siyaset bilimciliği, devlet adamlığı ve filozofluğu yanında sosyoloji ilminin kurucusu olarak bilinir. İbn Haldun, tecrübelerini mukaddime adlı eseriyle sunmuştur. Bu eserinde ümran ilminin amacını, daha önce olmuş olanların, daha sonra olacaklara ışık tutmak olarak anlatıyor. Yaşadığımız dünya, geçmişi anlamadan geleceği kavramanın mümkün olmadığını tekrar tekrar anlatıyor.

Erdoğan’dan Şırnaklılara: Muhatabınız doğrudan benim

Değerli misafirler, hükümet olmak ile muktedir olmak arasındaki farkı hepiniz inanıyorum ki iyi biliyorsunuz. Gerçek iktidarın fikri iktidar olduğunu da iyi biliyoruz. Fikri iktidar yolu zor ve zahmetli bir süreçtir. Şahsen bu konuda kendimi mahzun hissediyorum. 18 yılda her alanda tarihi eserkere ve hizmetlere imza attığımızı ancak eğitim ve kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum. Medyamız en modern alt yapıya sahip ama bizim sesimizi ve nefesimizi yansıtmıyor.

Emine Erdoğan Suriye’de 50 ev bağışladı

 

Benzer Haberler