Erdoğan’dan Bahçeli görüşmesine ilişkin ilk açıklama

20 Kasım 2018 Salı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşmeye ilişkin “Seçim ittifakını masaya yatıracağız” yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çarşamba günü (yarın) saat 16.00’da görüşecek.

AKP ile MHP yerel seçime, tek başlarına girme kararlarını açıklamışlardı ancak Cumhur İttifakı’nın devam ettiği vurgulanmıştı.

Yarın yapılacak görüşme ittifak arayışlarında yeni bir sayfa açılıp açılmayacağını ortaya koyacak.

Erdoğan ve Bahçeli’nin görüşmede yerel seçim süreciyle birlikte, iç ve dış politikadaki son gelişmeleri de ele alacakları belirtiliyor.

Bahçeli’den açıklama

MHP lideri Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin yarınki görüşmeye ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yarın görüşme yapacağına ilişkin haberler bulunduğunun anımsatılmasına Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan bir açıklamaysa doğrudur. Bizim böyle açıklamamız yoktur ama yarın Cumhurbaşkanı’yla saat 16.00’da görüşme konusu gündeme gelirse, katılabileceğimizi ifade ediyoruz” karşılığını verdi.

Bahçeli, gündem konusunun, “yerelde ittifak” olup olmadığının sorulması üzerine, “Gündemi, davet sahibi belirler. Davet edilen yere biz gündemle gidersek o başka bir şey olur. MHP’ye yakışmaz” değerlendirmesini yaptı.