Tamince’nin avukatı ile savcının cezaevine kayıt dışı ziyaretinin görüntüleri ortaya çıktı

1 Kasım 2019 Cuma

Erdoğan ve Tamince’nin avukatının da aralarında bulunduğu 5 kişinin 3 Ekim 2018 tarihinde Antalya L Tipi Cezaevi’nde bir mahkumla yaptıkları kayıt dışı görüşmenin görüntüleri paylaşıldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve iş insanı Fettah Tamince’nin avukatı Ahmet Kürşah Köhle ile Antalya Başsavcı Vekili Gürkan Kütük’ün arasında bulunduğu 5 kişinin, Antalya L Tipi Cezaevi’nde adli bir mahkumu “kayıt dışı” ziyaret etmelerine ilişkin görüntüleri basına sızdı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, cezaevlerinden sorumlu başsavcı vekili olan Gürkan Kütük, yanında Fettah Tamince’nin avukatı Ahmet Kürşat Köhle cezaevine geldi. Yanlarında iki kadın ve bir erkek yer aldı. Bu iki kadının, cezaevinde hükümlü olan Y.U’nun kız kardeşleri olduğu belirtildi. O ay açık görüş olmamasına karşın, avukat Köhle’nin talebi üzerine savcı Kütük, 3 ismi cezaevindeki akrabaları Y.U. ile kayıt dışı görüştürdü. Yasaya aykırı bu görüşme nedeniyle HSK, savcı Kütük hakkında inceleme başlattı. Bu durumu Cumuhriyet, 7 Eylül tarihinde haber yaptı. Ziyarete gelenlerin, Fettah Tamince’nin bir yöneticisinin akrabası olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet’in ulaştığı görüntülerde, 5 kişinin görüşmenin yapıldığı hazır kuvvet odasına girişleri yer alıyor. Görüntülere göre, odaya önce mavi ceketli, bıyıklı savcı Kütük giriyor. Daha sonra iki kadın ve bir erkek, içeri adım atıyor. En son olarak cezaevi müdürü Tuncay Avanaş, Tamince’nin avukatını sırtını sıvazlayarak içeri alıyor.

Görüntülerden diğeri, turnikeden geçiş anına ilişkin. Bu geçiş sırasında retina okuma sistemi devre dışı bırakıldı.

Benzer Haberler