Erdoğan seçim mesajı verdi, altılı masayı hedef aldı

Yayın tarihi: 20 Nisan 2022 Çarşamba 12:24 pm - Güncelleme: 20 Nisan 2022 Çarşamba 1:28 pm

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan parti teşkilatına seçim talimatı verdi, muhalefet partilerini hedef aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan parti teşkilatına “2023’e kadar devam edecek bu yolculukta kapısı çalınmadık hane bırakmayacağız” diye seslendi.

‘Altılı masa’daki muhalefet partilerini hedef alan Erdoğan, “Vatandaşlarımız 6’lı masanın her gün bir yenisi patlayan entrikalarını bir pembe dizi gibi kimi zaman gülerek, kimi zaman da utanarak takip ediyor. Sürekli kavga eden, sürekli kapris peşinde koşan 28 Şubat ittifakı Allah’ın izniyle 2023’ü bile göremeyeceklerdir” dedi. Erdoğan, HDP’ye de ‘Pençe Kilit’ operasyonu üzerinden tepki gösterdi.

Bu arada Bağımsız Milletvekili İsmail Ok AKP’ye geçti. Ok’a rozetini Erdoğan taktı.

Konuşmasına “Bursa’da infaz koruma memurlarımızın içinde bulunduğu otobüse yapılan terör saldırısında şehit olan memurumuza Allah’tan rahmet diliyorum” diye başlayan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

Muhalefetin Ramazan’ın manevi atmosferini zehirleme çabalarına rağmen en güzel ve en verimli şekilde yaşamaya özen gösteriyoruz. Şehit yakınlarımızla, askerlerimizle, sanatçılarımızla, sporcularımızla 7’den 70 milletimizle bir araya geliyoruz.

Muhalefet yandaşlarıyla birlikte Boğaz manzaralı lüks otellerin kral dairelerinde halkçılık oynarken, biz vatandaşlarımızın yanında, gönül coğrafyamızdaki ihtiyaç sahiplerine ulaşma gayretini veriyoruz. Aklı ve vicdanı kararmışların hezeyanı bizi doğru bildiğimiz yoldan alıkoyamaz.

Ekrem İmamoğlu’na hapis istemi

SEÇİM MESAJI

Biz de her hal ve şart altında dik duracağız. Allah’ın rızasını kazanma ve milletin duasını almaktan başka bir şey beklemeden hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Hiç kimsenin milletimizle aramıza girmesine müsaade etmedik, etmeyeceğiz.

20 yıldır olduğu gibi muhalefetin gerilimini aklı selimle savuşturacağız. 1000 yıllık kardeşliğimizin muhalefetin siyasi hesaplarına kurban edilmesine göz yummayacağız. Kardeşlik ve kucaklaşma seferberliği başlatıyoruz. 2023’e kadar devam edecek bu yolculukta kapısı çalınmadık hane bırakmayacağız. Bir dönem AK Parti çatısı altında hizmet etmiş, daha sonra teşkilatlarımızdan kopmuş kardeşlerimize ulaşmaya özel önem veriyoruz. Ülkemizin 2023 hedeflerini hayata geçirebilecek tek vizyonun AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda olduğu anlaşılmıştır.

Meral Akşener: Bu milletin hakkı hepinize; Haram, zehir, zıkkım olsun!

‘6 ARTI 1’Lİ MASANIN TEK DERDİ BİRBİRLERİNE GOL ATMAK’

Suriye’den Ukrayna’ya kadar dört bir yanımzıda yaşanan hadiseler Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin kilit taşı olduğunu göstermiştir. Bu süreç, muhalefetin ve 28 Şubat ittifakının kendi menfaatlerinden başka hiçbir gayelerinin olmadığını ortaya çıkarmıştır. Coğrafyamız kan ağlarken, tüm dünya son yarım asrın en büyük ekonomi krizi ile uğraşırken 6 artı 1’li masanın tek derdi birbirlerine gol atmak, sosyal medyadan birbirlerine ayar vermek, laf yetiştirmektir. Milletimiz masayı kimin kurduğunu, kimin yönlendirdiğini, masada hangi krili pazarlıkların döndüğünü gayet iyi biliyor.

Vatandaşlarımız 6’lı masanın her gün bir yenisi patlayan entrikalarını bir pembe dizi gibi kimi zaman gülerek, kimi zaman da utanarak takip ediyor. Sürekli kavga eden, sürekli kapris peşinde koşan 28 Şubat ittifakı Allah’ın izniyle 2023’ü bile göremeyeceklerdir. Türk milletinin demokratik kazanımlarına el koymak isteyenler yine kaybedeceklerdir. Siyasetçilik oynayanlar yine hezimetine uğrayacaktır. Yine kaybedecekler, tarih sahnesinden silinip gideceklerdir.

‘TÜRKİYE’NİN KİMSENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜ YOK’

Şehit olan iki askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu hareket ile amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünün tasallutundan arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır. Gazaları mübarek olsun. Bu harekat ile Türkiye’nin kimsenin topraklarında gözü bulunmadığını bir kez daha ifade etmek istiyorum. Irak’ta terörle mücadelemize destek veren merkezi hükümete ve bölgesel yönetime teşekkür ediyoruz. Suriye’de terör örgütünün başını da er geç ezeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Cezaevi aracına bombalı saldırı! 1 şehit 9 yaralı

‘SURİYE’DE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BAŞINI DA EZECEĞİZ’

Bir süre önce terörle mücadele konseptimizi değiştirdik. Terör örgütleriyle mücadelemizi kaynaklarına, inlerine doğru genişlettik. İçeride de yoğun bir mücadele başlattık. Terör örgütlerini artık ülkemiz içinde eylem yapamaz hale getirdik. Irak’ta terörle mücadelemize destek veren merkezi hükümete ve bölgesel yönetime teşekkür ediyoruz. Suriye’de terör örgütünün başını da er geç ezeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

‘KANDİL KALMAYINCA HDP’NİN VARLIK SEBEBİ ORTADAN KALKACAK’

Yaptığımız operasyonlardan terör örgütü ve yandaşları dışında rahatsız olan kimse yoktur. HDP, terör örgütünün payandalığı dışında hükmi şahsiyeti olmadığını bir kez daha ispatlamıştır. İnşallah yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu parti görünümlü terör örgütü payandasının da varlık sebebi ortadan kalkacaktır.”

Tanju Çolak: Artık AK Parti ile aynı düşüncede değilim