Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan’dan günler sonra telekonferanslı açıklama: Okul tatili uzayacak mı?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanlarla gerçekleştirdiği video konferans görüntülerini paylaştı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Çankaya Köşkü’nde yapılan Koronavirüs Zirvesi’nin ardından ilk kez konuşan Erdoğan, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakanların video konferans yoluyla yaptıkları görüşmeyi içeren video yayımlandı.

Erdoğan, video konferans yoluyla yaptığı görüşmede, “Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz.” dedi.

Erdoğan, doğalgaz ve elektiriğin kapatılmasına ilişkin de “Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz” ifadelerini kullandı.

Uzaktan eğitim ve okullarda tatilin uzatılması hakkında da konuşan Erdoğan,”İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz. Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar.” dedi. Erdoğan, “Ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara, ülkemiz içinde bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara bu işin hesabını sorarız.” diye konuştu.

Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı 37’ye yükselirken, vaka sayısı 1529’a ulaştı.

 

loading...