Tüylerinden kurtulmak isterken yüzünden oldu

1 Ağustos 2022 Pazartesi

İstanbul Bağcılar’da yanaklarındaki kılları lazer epilasyonla aldırmak isteyen Erdal Yeşilyurt, güzellik merkezinde yapılan işlemden sonra yüzünde üçüncü derece yanıklar oluştuğunu iddia etti.

Güzellik merkezinde gerçekleştirilen lazer operasyon sonrası yüzünde oluşan yanıklar nedeniyle tedavi altına alınan ve güzellik merkezi hakkında şikayette bulunan Yeşilyurt, “Isıyı 5 yerine 26 dereceye ayarlamış. Yüzümün yandığını fark ettim, kolunu tuttum, dur yeter dedim. Ufak bir yanma olduğunu söyledi. Öyle bir acıydı ki dışarı çıkmak için ayağa kalktım. Yüzümden sarı renkte iltihap akıyordu” dedi.  Güzellik merkezi yetkilileri ise “Bize şeker hastası olduğunu söylemedi” savunması yaptı.

Estetik faciası! “Doktor” lise mezunu çıktı

Yeşilyurt, “Yanaklarımda çok kıl vardı. O kılları aldırmak için kliniğe gittim. Yüzümün yandığını fark ettim, kolunu tuttum, dur yandım, yeter dedim. Ufak bir yanma olduğunu söyledi. Öyle bir acıydı ki dışarı çıkmak için ayağa kalktım. Asansöre bindim, aynaya baktım, yüzümden sarı renkte bir iltihap akıyordu” dedi. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yüzünde üçüncü derece yanık oluştuğuna ilişkin rapor verildiğini belirten Yeşilyurt “Şeker hastası olduğumu söyleyip, ona göre işlem yapılmasını istemiştim. 5 aydır bu haldeyim. Tedavi görüyorum, iyileşiyor ama yine nüksediyor” diyerek bu durumdan kurtulmak istediğini söyledi.

“ŞEKER HASTASI OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ”

Yeşilyurt’un şikayette bulunduğu güzellik merkezinden yapılan açıklamada, “Bize geldiğinde herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını sorduk. Bir hastalığı olmadığını dile getirdi. Bizden 4 ay boyunca hizmet aldı. Daha sonra bu talihsizlik yaşandı. Erdal Yeşilyurt için ilk günden bugüne maddi ve manevi yapılması gereken her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Kendisi şeker hastası olduğunu söylemedi. Normal şartlarda ona göre işlem yapılıyor” denildi.

“UYGULAMANIN YAPILACAĞI ORAMLARA DİKKAT EDİLMELİ”

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Turan Yeşilyurt’un durumu hakkında şöyle konuştu:

“Hastamız 5 ay önce bir lazer uygulaması yaptırmış. Hasar oluşmuş yüzünde, çeşitli hastanelerde tedavilerini yaptırmış fakat, yüzündeki lezyonlar tekrar ilerlemiş. Bize de 5 gün önce geldi. Bu uzun süren yaralarda, iyileşmeyen yaralarda çoklu nedenleri araştırırız. Bu pazartesi günü doku biyopsisi düşünüyoruz. Bazı alanlarda iz kalma durumu olabilir. Hastamızın şeker hastalığı var, o da bazen böyle yaraları kronik hale dönüştürebiliyor. İltihaba daha fazla zemin hazırlayabiliyor. Yarada hijyen durumuna dikkat etmek için de hastaya yatış kararı aldık. Hastanın suratındaki bazı alanlar derin, üçüncü derece lezyonlar. İnsanlar bu tarz lazer ve kozmetik uygulamalarının yapılacağı ortamlara çok dikkat etmeli”

Estetik faciası! “Doktor” lise mezunu çıktı

 

Benzer Haberler