Enes Kara’nın babası TELE1’in haberine engel getirdi, gerici AKİT’e konuştu

14 Ocak 2022 Cuma

Elazığ Fırat Üniversitesi’nde cemaat evinde yaşadığı baskılardan dolayı canına kıyan Enes Kara‘nın babası Mehmet Kara, TELE 1’e verdiği demece erişim engeli getirtti. Baba Kara, bugün Akit’e demeç verdi. Kara, “Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu” iddiasında bulundu.

Tıp öğrencisi Enes Kara’nın intiharı Türkiye’yi yasa boğdu. Kara’nın ölümün ardından cemaat yurtlarında kalan öğrenciler, yaşadığı baskıları ve cemaat gerçeğini anlatmaya başladı. Oğlunun ölümün ardından TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’a konuşan baba Mehmet Kara, oğlunun Nur cemaatine ait bir cemaat evinde kaldığını söyleyerek, kendisinin de 25 yıldır aynı cemaat içerisinde olduğunu ifade etti. Baba Kara tepki çeken açıklamalarının ardından dün haberimize erişim engeli getirtti.

Enes Kara’nın babasından haberimize erişim engeli talebi

ENES’İN ARKADAŞLARINI SUÇLADI

Haberimizi engelleten baba Kara bugün gerici Akit’e demeç verdi. Baba Kara demecinde “Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu” ifadelerini kullandı. Oğlunun ölümünün ardından yapılan haberleri “inanca saldırı” olarak yorumlayan baba Kara, “Her anne-baba evladının vefatına üzülür ama bu üzüntünün yanında aile değerlerimize ve inançlarımıza saldırının olması bizi daha da perişan etti. Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu” ifadelerini kullandı.

CEMAATİ SAVUNDU

Kendisinin cemaat içerisinde yıllardır kaldığını bir kez daha vurgulayan baba Kara, cemaatlerde ölüm olmadığını iddia ederek şunları sıraladı: “Çevremde hiç böyle bir olay görmedim. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin kitaplarında intihara teşvik edici, insanı hayattan soğutan, yaşama şevkini kıran tek bir cümleyle karşılaşamazsınız. Biz bu tefsir kitaplarından ‘her şeyi güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır’ sözü ile hayatı güzel yaşamayı öğrendik. Ben çocuğumun 20 yaşına kadar her türlü ihtiyacını karşılayarak ona hizmet ettim. Hiçbir zaman baskıcı olmadık ama tavsiyelerimiz oldu. Ona namaz kılmasını tavsiye etmek bir baskı değildir. Bir Müslüman çocuğunun her iki alemde de mutlu olmasını ister. Hem dünyada iyi bir mesleği olsun, rahat yaşasın, hem ahiretini kazansın istemiştik. Benim cemaatten hiçbir şikayetim yok Keşke çocuğum cemaatçi olsaydı. İslamiyeti kalben kabul etseydi, zaten bizim dinimiz intiharı yasaklamıştır. Çocuğum maalesef bunu kalben kabul etmemiş. Ateist arkadaşlarından etkilenmiş. Telefon bağımlılığı da vardı. Bu, şu anda maalesef bütün gençlerin sorunu.”

Enes Kara videosuna yayın yasağı

Benzer Haberler