Emsal karar… İş gezisindeyken beyin kanaması geçirdi: 1 milyon TL tazminat!

23 Temmuz 2021 Cuma

Emsal karar… İş gezisindeyken beyin kanaması geçirdi: 1 milyon TL tazminat!

İş gezisi nedeniyle şehir dışına giden Şener Kesen, uçuş sırasında beyin kanaması geçirdi. Felç geçirdikten sonra konuyu yargıya taşıyan Kesen’in davasında yargıtay ‘İş akzasıdır’ kararı verdi. Kesen’e SGK tarafından 1 milyon TL ödenmesine karar verildi.

Antalya’da 2008 yılında uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçiren 48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken felç kaldı. Yıllarca tedavi gören Kesen, çevresindekilerin tavsiyelerinin ardından 2014 yılında dava açtı. 5 yıl süren dava sonucunda Yargıtay ‘İş kazasıdır’ kararı vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu’nca (SGK) Şener Kesen’e 1 milyon lira tazminat ödenmesine karar verdi.

Kaza sonucunda tekerlekli sandalyeye hayatını sürdürmeye devam eden Kesen, yıllardır kendisine bakan eşi için “En büyük şansım o” dedi. Eşi Arzu Kesen ise “Basit bir beyin kanaması, iş kazası değildir deyip kafamızda kurgularsak hiçbir şeye varamıyoruz. Bizim durumumuz gibi şeyler yaşayan insanlara da örnek olsun tabii ki diyoruz” diye konuştu. Ailenin avukatı Ayşe Güney de işle bağlantılı tüm olayların Yargıtay’ca iş kazası olarak nitelendirildiğini vurguladı.

Benzer Haberler