Eminönü’nde yaşanan cinayetin görüntüleri çıktı

25 Mayıs 2021 Salı

İstanbul’un Eminönü ilçesinde akılalmaz bir cinayet işlendi. Akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen bir kişi, sahilde oturan inşaat işçisi Ahmet Uzun’u ‘Yan baktın’ diyerek denize attı. Düşerken kafasını betona çarpan inşaat işçisi hayatını kaybetti.

İstanbul’da Eminönü Şehir Hatları Eminönü Vapur İskelesi yanında geçtiğimiz nisan ayında akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Serkan A., sahil kenarında bir kız çocuğunu kucağına alarak denize atmaya yeltendi. Kız çocuğunun çırpınışları üzerine vazgeçen saldırgan, bu kez sahilde oturarak kendisini seyreden inşaat işçisi Ahmet Uzun’a yöneldi. Uzun’a ‘yan baktın’ diyerek yumruk atan saldırgan, adamın denize düşmesini sağladı.

KAFASINI BETONA ÇARPTI

Kafasını betona çarparak denize düşen Ahmet Uzun, hayatını kaybetti. İstanbul’un göbeğinde dehşete düşüren cinayet, güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, zanlı Serkan A., ilk olarak küçük bir kız çocuğunu havaya kaldırarak denize atmaya yelteniyor. Görüntülerde Serkan A., denize atmadan önce tanımadığı çocuğu ‘şakalaşma’ bahanesi ile omuzlayıp kıyıya doğru yürüyor. Havaya kaldırılan kız çocuğu zanlının elinden bir çırpıda kurtulurken, Serkan A., bir süre bekledikten sonra deniz kıyısında oturan Ahmet Uzun’un yanına doğru gidiyor. Betonda oturan Uzun’a önce yumruk vuran zanlı, daha sonra denize atarak başını kıyıdaki betona çarpıp denize düşen talihsiz adamın ölümünü izliyor.

Bu sırada katil zanlısı ile birlikte çevredeki kişilerin de olayı izlediği görülen video karesine, olayın yaşandığı yere birkaç metre mesafede bulunan iki kişiden oluşan bir müzik grubu da takılıyor.

Şarkı söyleyip gitar çaldıkları anlaşılan söz konusu kişilerden birinin, olay anına tanıklık ettiği ve şaşkınlık yaşadığı göze çarpıyor. Bu sırada katil zanlısı Serkan A., olaydan bir süre sonra kıyıdan uzaklaşarak izini kaybettirmeye çalışıyor.

YAKALANAN SALDIRGAN TUTUKLANDI

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, o tarihte görgü tanıklarının bilgisine başvurarak, Ahmet Uzun’un zihinsel engelli olduğu ileri sürülen Serkan A. adlı bir kişi tarafından ayaklarından tutularak denize itildiği bilgisini aldı. Görgü tanıklarının ifadeleri ile güvenlik kamera görüntülerini karşılaştıran emniyet güçleri, faili kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Uzun’u denize atarak feci şekilde ölümüne neden olan katil zanlısı emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Türkiye geneli uyuşturucu operasyonu: Çok sayıda gözaltı var