Elon Musk iflas etmenin eşiğine geldi

2 Aralık 2021 Perşembe

Elon Musk iflas etmenin eşiğine geldi

Bugüne kadar kendisi hakkında olumlu fikirler ortaya atıldı. Ancak bu fikirlerin aslında onu kurtarmaya yetmediği görülüyor. Burada iflas edeceği söylenen şirket uzay alanında çalışan SpaceX.

Musk tarafından gönderilen bir e-posta sızdırıldı. SpaceX markasının uzun vadede iflas tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ifade edildi. Şirketin roketlerinde kullandığı motorun üretiminde birçok aksaklık yaşanıyor. Bu aksaklıklar aynı zamanda uzay şirketini iflasın eşiğine kadar getirebilir.

SpaceX dünyanın en önemli uzay şirketi olarak görülüyor. Her ne kadar ondan daha büyük rakipleri olsa bile yine de kendisi inovatif yatırımları ile ön plana çıkıyor. Ancak raptor motoru üretiminde büyük bir kriz var. Elon Musk tarafından gönderilen e-postada bu kriz açık bir şekilde aktarılıyor.

Elon Musk

Sızdırılan eposta mesajlarına bakarsak motor üretim krizi çok net bir şekilde görülüyor. Pandemi süreci nedeniyle yaşanan tedarik sorunları raptor motor üretimini baltaladı. Bu üretim krizi nedeniyle şu sıralar roket uçuşları yapılamıyor. Bu nedenle şirketin geri planda kaldığını söyleyebiliriz. Böylece daha şimdiden Elon Musk iflas etmenin eşinde haberleri ortaya çıktı.

Musk hafta sonları da fabrikada çalışacak. Gelecek yıl en az iki haftada bir Starship uçuşu yapılması gerektiği ifade ediliyor. Aksi halde Şirket iflas ile yüzyüze gelebilir.

Sağlık Bakanı tam kapanma hakkında konuştu: Yeniden kapanma geliyor mu?

 

Benzer Haberler