Ekonomist Selçuk Geçer’den korkutan dolar tahmini

19 Mart 2022 Cumartesi

Ekonomist Selçuk Geçer’den korkutan dolar tahmini

“Dolar 30 TL olacak” dedikten sonra hakkında soruşturma açılan Selçuk Geçer youtube hesabından bir analiz daha yayınladı. Geçer, “Benim beklentim yılsonuna kadar dolar kurunun 20 TL olması” dedi.

Doların 15.50’yi gördükten sonraki durağının 15.80 olacağını öngören Selçuk Geçer, dolar TL’nin yukarı yönlü hareketlerinin devamını beklediğini vurguladı. “Benim beklentim yılsonuna kadar dolar kurunun 20 TL olması” diyen Selçuk Geçer’in yorumları devam etti.

ŞATIROĞLU’DAN DİKKAT ÇEKEN TAHMİN

Selçuk Geçer’den sonra Tunç Şatıroğlu da dolar neden yükseliyor sorusuna şu yanıtı verdi “Bir yıl önce Naci Ağbal görevden alındı. Dolar kuru o günden beri 7,20’den 14,80 çıktı. Yani artış yüzde yüzü de geçti. Türk Lirası uluslararası para ticaretine konu bütün para birimleri karşısında değer kaybetti. Şimdi diyor ki sayın bakan ‘Milli para birimimize lütfen güvenin.’ Kusura bakmasınlar. Naci Ağbal’ın görevden alınmasına siz “yanlış yaptık” demeyi öğreninceye kadar ben ne güvenirim ne de kimseye güvenin derim. Hesap ortada. Son bir yılda en fazla değer kaybeden para Türk Lirası. Sebebi de belli” dedi.

Benzer Haberler