E-Nabız ve 182 sistemi çöktü

14 Haziran 2021 Pazartesi

E-Nabız ve 182 sistemi çöktü

Sağlık Bakanı Koca, SGK kayıtlı tüm çalışanların yarın aşı randevusu alabileceklerini duyurdu. Haberi alan SGK’ya kayıtlı milyonlarca yurttaş e-Nabız ve 182 sistemi üzerinden aşı randevusu almak istedi fakat her iki sistemde de çökme yaşandı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendisine ait resmi sosyal medya hesabından aşı randevuları hakkında açıklama yaptı. Koca yaptığı açıklamada” İşçi ve memurların tamamı için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın ilk işimiz aşı randevusu almak olsun! ” dedi. Açıklamanın ardından milyonlarca yurttaş e-Nabız ve 182 üzerinden aşı randevusu almaya çalıştı. yaşanan yoğunluk  nedeniyle her iki sistemde de çökmeler yaşandı.

E- NABIZ ÇÖKTÜ MÜ?

Aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar Sağlık Bakanlığı tarafından devreye sokulan e-Nabız sistemine ulaşmaya çalışıyor. Sistem bir süredir yanıt vermiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, beklenen aşı grubu açıkladı. Avukatlar, yeme- içme sektörü çalışanları ardından işçi ve memurlar için süreç başladı. Bu açıklama sonrası E-Nabız sitesinde yoğunluk oluştu.

SGK’ya kayıtlı tüm çalışanlara aşı çıktı

Benzer Haberler