Drift yapıp makas attı, videosunu paylaşınca cezadan kaçamadı

11 Nisan 2022 Pazartesi

İstanbul’da içerisinde bebek olan bir aracın camını kırdığı görüntülerle gündem olan trafik magandası Utku Karataş, drift ve makas cezasından kaçamadı. Trafikte drift yapıp, makas attığı anlara ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Karataş’a 11 bin 144 lira para cezası kesilirken sürücü belgesine de 60 gün süreliğine el konuldu.

Maltepe’de cumartesi günü, Utku Karataş trafik tartışmasına girdiği, yanında bebeği de olan kadın sürücünün otomobilinin aynasını kırmış ve gözaltına alınmıştı. İfadesinin ardından serbest kalan Karataş, sosyal medya hesabında paylaştığı Arnavutköy Abdullah Gül Caddesi’nde drift yaptığı ve TEM Otoyolunda makas attığı görüntüler ortaya çıkınca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekiplerince gözaltına alındı.

Sürücü belgesine 60 gün süreliğine el konulan Utku Karataş’a, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ‘Drift’ içerikli 671-D maddesinden 9 bin 125 lira, ‘Makas Atmak’ içerikli 462-G maddesinden bin 823 lira ve ‘Yakın takip’ içerikli 561-C maddesinden 196 lira olmak üzere toplam 11 bin 144 lira idari para cezası verildi.

Ayrıca Karataş hakkında, ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak’ içerikli TCK 1792 maddesi gereğince adli işlem de başlatıldı.

İçerisinde çocuk bulunan araca saldıran trafik magandasından skandal savunma

Benzer Haberler