İçerisinde çocuk bulunan araca saldıran trafik magandasından skandal savunma

10 Nisan 2022 Pazar

İstanbul Maltepe‘de Utku K, trafikte Ş.A ile yol verme tartışması yaşadı. Utku. K, Ş.A’nın arabasının aynasını kırarken aracın içerisindeki çocuğun ağlama sesi görüntülere yansıdı. Utku K, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Utku K. yaptığı savunmada “Pişmanım olaydan dolayı, gerek yoktu. Ama beni arkadaşlarımın yanında küçümseyince ben de gençliğin de verdiği bir şeyle öyle yapma gereği duydum” dedi.

Maltepe Sahil Yolu Küçükyalı mevkiinde, Utku K, kullandığı otomoil ile Ş.A’nın kullandığı otomobilin önüne geçmek istedi. Birbirlerine yol vermeyen iki sürücü tartışmaya girdi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI POLİS HAREKETE GEÇTİ

Utku K, tartışmanın ardından hareket halindeki Ş.A’nın kullandığı aracın aynasını kırdı. Aracın içerisindeki çocuğun çığlık çığlık ağlama sesleri Ş.A’nın cep telefonu ile kaydedildi. Ş.A, görüntüleri sosyal medyada paylaşınca polis harekete geçti.

Utku K, polisin çalışması sonucu Üsküdar’da gözaltına alındı. Utku K, emniyetteki ifadesinde yolda öne geçmek için ‘izin istediğini’ belirterek, “Araçtaki kadın sürücü ‘Şerefsizim inat ettim, yol vermeyeceğim, geçemeyeceksin’ dedi. Ben de bu lafına kızdım, aracımla önüne geçtim. Bunun üzerine kendisi aracıyla benim aracımın sol yan kısımlarına çarptı ve durdu. Ben de bunun üzerine aynasını kırdım” dedi. Utku K.’nin de tartıştığı Ş.A.’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

DRİFT YAPTI, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Utku K’nin otomobili ile drift yaparken çektiği görüntüleri sosyal medyadan paylaştığı ortaya çıktı. Otomobili ile süratli bir şekilde ilerlediği görülen Utku K, trafikte ilerleyen araçların arasında makas atarak tehlikeli hareketler yaptı. Ayrıca otomobilin ön konsolunda duran silah ise dikkatlerden kaçmadı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Küçük kızın canını hiçe sayan maganda gözünü kırpmadan ateş etti

‘PİŞMANIM AMA KÜÇÜK DÜŞÜRÜLDÜM’

Polisteki ifadesinin ardından serbest bırakılan Karataş, olayın nasıl yaşandığını anlattı. Karataş, Ş.A.’nın kendisine hakaret ettiğini ve aracına arkadan bilinçli olarak çarptığını iddia etti. Karataş, Ş.A.’nın gündeme gelmek için olayı kullandığını ileri sürerek, “Videodan önce hanımefendiye ‘Yol verir misiniz’ dedim. Çünkü yol hakkı benimdi, otopark çıkışında yaşandı. O da bana ‘Şerefsizim ben, inat ettim önce ben geçeceğim’ dedi. Hakaretlerde bulundu. O öyle dedikten sonra ben de ‘Yol alırım, sıkıntı yok’ dedim. Yanından geçtim, bir o ileri gitti bir ben. En son önüne geçtiğimde bilinçli olarak bana çarptı. Ardından ben camı açıp, ‘Ne yapıyorsunuz, iyi misiniz?’ dedim. Kendisi bana küfretmeye devam etti. Ben de yanımda kız arkadaşım ve arkadaşlarım olduğu için kendimi küçük düşürülmüş hissettim. Genciz, zoruma gitti söylediği sözler. Bunun üzerine tutanak tutmak istedim. Bu sefer de hanımefendi bana ‘O kadar zamanım yok’ diyerek hakaretlerine devam etti. Ben de camı indirip aynasına vurdum. Sonuçta o da benim arabama bilinçli olarak zarar verdi. Zaten bilinçli olmasa canın sağ olsun diyecektim. Hanımefendi çocuğunu bahane ediyor ama ben kesinlikle çocuğu görmedim. Aracıma bilerek vururken, küfür ederken, hakaret ederken çocuğunu düşünmüyordu da ben aynaya vurunca kendini hazırlamış çocuk ağlıyor hala video çekiyor. Bu tamamen kendini gündeme getirme çabasıdır” dedi.

“GENÇLİĞİN DE VERDİĞİ BİR ŞEYLE ÖYLE YAPMA GEREĞİ DUYDUM”

Yaşanan olaydan ötürü pişmanlık duyduğunu ancak küçük düştüğü için böyle tepki verdiğini ifade eden Karataş, “Karakoldan aradılar, gittim teslim oldum. Orada ifademi verdim, o da ifade verdi. Orada da beni kocam kapıda bekliyor, görürsün sen çıkışta diye tehdit etti. İfadeden sonra ayrıldık karakoldan. İkimiz de birbirimizden şikayetçi olduk. Pişmanım olaydan dolayı, gerek yoktu. Ama beni arkadaşlarımın yanında küçümseyince ben de gençliğin de verdiği bir şeyle öyle yapma gereği duydum. Ben belki de onun evladı yaşındayım. Bana yanlış konuştu, küfretti” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler