Doktora aşı dayağı

1 Ocak 2022 Cumartesi

İstanbul’da bir hastaneye öğle paydosu arasında aşı olmaya gelen bir hasta, aşı olabilmesi için mesai saatini beklemesi gerektiğini söyleyen doktora saldırdı.

Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezinde meydana gelen olayda Mehmet Saib E.,  isimli bir hasta koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi. Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, aşı olmak için beklemesi gerektiğini söyleyince Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Araya sağlık çalışanlarının girmesi ile saldırgan olay yerinden uzaklaştırılırken doktor hafif şekilde yaralandı. Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı.

“6-7 KEZ ŞİDDETLİ VURDU”

Yaşadığı saldırıyı anlatan Dr. Velit Çelebi, “Saat 12.35 sıralarıydı. Bağrışma seslerini duydum. Kızgın şekilde konuşan birini duydum. Yandaki doktora aşı randevusu aldığını söyledi. Şu an öğle arasında olduğumuzu ve arkadaşlarımızın 25 dakika sonra aşı yapmaya başlayacağını söyledim. Hem 6 kişi toplanmadan aşı yapamayacağımızı da söyledim. O da hiddetlenmeye başladı. ‘Yapmanız lazım’ dedi. Üzerime yürüdü. Ben de, ‘Ne için üzerime geliyorsun’ dedim. Gitmesini söyledim. Daha çok hiddetlendi. Bir anda yumruklamaya başladı. 6-7 kez şiddetli bir şekilde vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken, arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay bu şekilde bitti. Küfür ede ede dışarı çıktı. Ben gidip, şikayetçi oldum” şeklinde konuştu.

“CANAVARCA HİSLE SALDIRDI”

Çelebi, “Canavarca hisle saldırdı. Sanki intikam, hırsını alır gibi yaptı. Ben bu olayı verdiğimiz hizmete yakıştıramadım. Çok üzüldüm. Senenin son gününde yapılan bu hakarete, şiddete, tüm kalbimizle kırıldık” ifadelerini kullandı.

Pandora’nın kutusu açıldı, Peker’in iddiaları soruşturulmadı! İşte 2021 yılında yaşananlar

Benzer Haberler