Doğu Perinçek ve Ayhan Bilgen görüştüklerini doğruladı

22 Ocak 2022 Cumartesi

Doğu Perinçek ve Ayhan Bilgen görüştüklerini doğruladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve yeni bir parti için HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen, Bilgen’in cezaevinden çıkması sonrasında bir görüşme yaptıklarını doğruladı.

HDP Kars Belediye Eşbaşkanı iken yerine kayyum atanarak cezaevine konulan Ayhan Bilgen ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bilgen’in cezaevinden çıkmasından sonra bir görüşme yaptıklarını doğruladı.

HDP’den istifa eden ve yeni bir parti kurma hazırlığında olan Ayhan Bilgen ile Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek söz konusu görüşmeye ilişkin Odatv’ye açıklamalar yaptı. Görüşmenin, Ayhan Bilgen’in cezaevinden çıkması sonrasında gerçekleştiğini aktaran Doğu Perinçek, içerikle ilgili ise, “Onu açıklamak istemiyorum” dedi. Vatan Partisi Genel Başkanı, “İstediğim zaman görüşürüm. Tam ne zaman görüştüğümü ve ne konuştuğumuzu açıklamak istemiyorum. O bana kalmış bir şey” ifadelerini kullandı.

BİLGEN: MUHALEFETTEN HER PARTİYLE GÖRÜŞTÜM

Ayhan Bilgen ise görüşme ile ilgili “Ülke sorunlarını konuştuk” dedi. “Karşılıklı görüştük. Nezaket ziyaretiydi” ifadelerini kullanan Bilgen, “Cezaevinden çıktıktan sonra başka siyasetçiler ile de görüştüm. Muhalefetten hemen hemen her partiyle de görüştüm. Özel olarak yaptığımız bir görüşme değildi. Ülke gündemine dair sorunları konuştuk, siyaset konuştuk” açıklamasını yaptı.

Demirtaş’tan Ayhan Bilgen tepkisi: Cevap vermeyi gerekli görmüyorum

Benzer Haberler