Diyarbakır’da askeri tesise maket uçaklarla saldırı

19 Mayıs 2021 Çarşamba

Diyarbakır’da askeri tesise maket uçaklarla saldırı

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunuldu.

Diyarbakır’da kenttin farklı noktalarında gece 12:30 sularında büyük bir patlama sesi duyuldu.

İlk patlamadan yarım saat sonra ikinci bir patlamanın yaşandığı belirtildi. Patlama sesleri, kentte büyük korku yarattı.

Patlama seslerine ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur,” açıklamasında bulundu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir” ifadelerini kullandı.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı da açıklama yaptı. MSB açıklamasında “Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00.30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler