Diploma kavgası büyüyor! Azra Kohen’le ilgili ‘sahte psikolog’ iddiası

7 Nisan 2020 Salı

Habertürk TV ekranlarına çıkan Azra Kohen’in ‘sahte psikolog’ sıfatıyla yorum yaptığı iddia edildi.  İddialara cevap veren Azra Kohen’le ilgili yeni iddialar ardı ardına geldi. Paylaştığı belgenin de diploma olmadığı iddia edilince, kavga sosyal medyada yankı uyandırdı.

Fİ, Çİ, Pİ kitaplarıyla dikkat çeken Azra Kohen, Psikolog ve Yazar unvanıyla Habertürk TV’ye konuk oldu. Yayının ardından Azra Kohen’le ilgili ‘sahte psikolog’ iddiası ortaya atıldı. İddialara cevap veren Azra Kohen’le ilgili yeni iddialar ardı ardına geldi. Kohen’in paylaştığı belgenin de diploma olmadığı iddia edildi. Diploma kavgası sosyal medya kullanıcıları arasında yankı uyandırdı.

Medyatava’nın derlediği habere göre; Twitter’da Şah Leo a.k.a #GülistanDokuNerede isimli hesap Azra Kohen’le ilgili “Sahte psikolog radarıma bu kez de Fİ, Çİ, Pİ gibi popüler kitapların yazarı olan Azra Sarızeybek Kohen takıldı. Bugüne kadar merak etmeyip kitaplarına bir kere bile bakmadığım için kendisi gözümden kaçmış. Her şey bu twitin akışıma düşmesiyle başladı. Hemen kim olduğuna baktım” iddiasında bulundu.

Azra Kohen’in bu iddiaya yanıtı ise “Yuh nasıl insanlarsınız siz! Neye hizmet ediyorsunuz…” şeklinde oldu. Kohen, aşağıdaki açıklamayı ve belgeyi paylaştı. Ancak Azra Kohen’in paylaştığı belgeyle ilgili de çeşitli iddialar ortaya atıldı.

Tartışmayı başlatan Şah Leo a.k.a #GülistanDokuNerede isimli hesap Kohen’e şöyle cevap verdi:

Bu iddialara Azra Kohen’den bir cevap daha geldi. Kimliğini paylaşan Kohen yakında diplomasını paylaşacağını açıkladı:  

 

 

 

Ebru Baki duyurdu: Habertürk’te programına bir süre ara verildi

Ebru Baki duyurdu: Habertürk’te programına bir süre ara verildi

Benzer Haberler