Ebru Baki duyurdu: Habertürk’te programına bir süre ara verildi

7 Nisan 2020 Salı

Habertürk TV’de hafta içi her sabah izleyici ile buluşan programı Para Gündem ile ilgili flaş bir karar alındı. Programının moderatörü  Ebru Baki, idari yaptırım cezası sonrası ‘yayına bir süre ara verildiğini, programın devam edip etmeyeceğinse, önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını’ duyurdu. RTÜK’ten ceza alan programın akıbeti merak konusu oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) son toplantısında ağırlıklı olarak yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile ilgili yayınları mercek altına almış ve Habertürk’te Ebru Baki’nin sunduğu ‘Para Gündem’ programına ceza kesmişti.

RTÜK, “Hiçbir otorite tarafından teyit edilmemiş bilgilerin gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bir şekilde izleyiciye aktarılması”nı cezaya neden olarak gösterirken, ünlü sunucu bu ceza karşısında “En azından bu kadar emek ceza ile sonuçlanmasaydı takdir, teşekkür beklemiyoruz ama bir de üzerine ceza yedik. Herkesi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Çok haksız, adaletsiz buldum. Canım yandı” açıklaması yapmıştı.

RTÜK’ün TELE1’e verdiği cezaya Yargı’dan durdurma kararı! Can Ataklı izleyicileriyle tekrar buluşuyor 

RTÜK’ün TELE1’e verdiği cezaya Yargı’dan durdurma kararı! Can Ataklı izleyicileriyle tekrar buluşuyor

Ebru Baki, dün kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaparak, programın bir süre olmayacağını duyurdu. Baki, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir süre program olmayacak, Sonrası için sizi bilgilendireceğim. Sizinle olmak hep güç veriyor. Sağlıkla kalın… İyi olun”

 

Para Gündem programının yorumcusu ve açıklamalarıyla çok tartışılan Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’den de Twitter’dan bir açıklama geldi. Aydemir paylaşımında şu mesajı verdi:

“Çok Kıymetli HABERTÜRK izleyicileri ve Para Gündem müdavimi kadirşinas izleyicilerimiz; herhangi bir sorun yok. Pandemi nedeniye programa kısa süre ara verdik. Sizleri habersiz bırakmayacağız ve en kısa sürede yine bir arada olacağız. Desteğiniz ve ilginiz için sonsuz teşekkürler”

 

Her iki isimin de programa ara verildiği yönündeki açıklamalarının ardından kulislerden farklı iddialar geldi.

İddialardan ilki, yenilen cezanın kurumda gerginliğe neden olduğu ve programın geri dönme şansının çok az olduğu yönünde.

Para Gündem ile ilgili bir diğer iddia ise, Ebru Baki’nin kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımın sevenleri tarafından koronavirüse yakalandığı şeklinde yorumlanması.

Programın devam edip etmeyeceği, önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Benzer Haberler