Denizde battaniyeye sarılı cesedi bulunan Sedef Güler’in katil zanlısı yakalandı

Yayın tarihi: 16 Haziran 2024 Pazar 12:50 pm - Güncelleme: 16 Haziran 2024 Pazar 12:50 pm

Büyükçekmece’de elleri ve ayaklarına ağırlık bağlı şekilde halıya sarılarak denize atılan Sedef Güler cinayetinde şüphelilerden biri yakalandı. Dört suçtan aranması olan Yavuz G., olayı itiraf etti.

Edirne’de, Büyükçekmece’de denizde halıya sarılmış ve ayaklarına ağırlık bağlanmış kadın cesedi bulunmasına ilişkin bir şüpheli yakalandı. Edirne Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ekipleri cinayetle ilişkili olduğu değerlendirilen Yavuz G.’yi merkeze bağlı Elçili köyünde yakaladı. Yavuz G.’nin aralarında uyuşturucu ticareti ve kasten öldürme suçlarının olduğu 4 suçtan aranması olduğu tespit edildi.

Zanlının sorgusunda “Alkol ve uyuşturucu kullanmaları sonrası sabah Sedef Güler’in nefes almadığını fark ederek, Güler’i halıya sarıp denize attığı” yönünde itirafta bulunduğu öğrenildi.

Jandarmadaki sorgusu tamamlanan Yavuz G. adliyeye sevk edildi. Sedef Güler’in (24) cesedi, 7 Haziran’da Mimarsinan Merkez Mahallesi’ndeki balıkçı barınağında halıya sarılmış ve ayaklarına ağırlık bağlanmış halde denizde bulunmuştu.

EVE GİRERKEN GÖRÜNTÜLERİ ÇIKMIŞTI

Olayla ilgili dört gün önce gözaltına alınan şüphelilerden Fırat B. ve Onur Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesine sevk edilmişti. Şüphelilerden Fırat B. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmış, Onur O. ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Yavuz G. ile öldürülen Sedef Güler’in beraber bir eve giriş yapması güvenlik kamerasınca kaydedilmişti.

Denizde battaniyeye sarılı cesedi bulunan Sedef Güler’in son görüntüleri ortaya çıktı

Kaynak: AA