Demba Ba: Oruç tuttuğum için gönderildiğimi düşünmek bile istemiyorum

4 Mayıs 2021 Salı

Medipol Başakşehir’le sözleşmesini karşılıklı fesheden Demba Ba, ayrılık sürecine ilişkin “Oruç tuttuğum için gönderildiğimi düşünmek bile istemiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Medipol Başkaşehir ile olan sözleşmesi karşılıklı feshedilen Demba Ba, ayrılık sürecine ilişkin konuştu. İngiliz Sky Sports’a konuşan Senegalli futbolcu Demba Ba, turuncu-lacivertlilerin teknik direktörü Aykut Kocaman’la aralarında geçenleri şöyle anlattı:

“Aykut Kocaman ile ofisinde görüşmüştük ve ona o zaman vücut dilini beğenmediğimi söylemiştim. O da benimkini beğenmediğini söyledi. Fenerbahçe maçında kadroda bile yoktum. Çok şaşırmıştım çünkü böyle konuşmamıştık.”

“ORUÇ TUTUP FUTBOL OYNAYAN BİRÇOK FUTBOLCU VAR”

‘Ramazan ayından önce bazı takım arkadaşlarının kendisine oruç tutarsa oynayamayacağı yönünde söylemlerde bulunduğunu fakat emin olmamakla birlikte ayrılışındaki nedenin de bu olduğuna inanmadığını’ dile getiren Demba Ba, şöyle devam etti:

“Dünyada oruç tutup futbol oynayan birçok futbolcu var. Ben kulağıma gelen dedikodulara inanmak istemedim çünkü takımda hala oynayan ve oruç tutan başka oyuncular var. Ramazan gelmeden önce bazı arkadaşlarım oruç tutarsam oynamayacağımı söylemişlerdi. Ardından teknik direktörün sezonun geri kalanında beni pek oynatmayacağını düşündüklerini söylediler. Sahip olduğum isim ve buna duydukları saygı nedeniyle sözleşmemi erken feshetmeye karar verdiler.”

“KENDİM VE AİLEM İÇİN EN İYİ KARARI VERECEĞİM”

Kariyerinin geri kalanı hakkında da bilgi veren deneyimli futbolcu, “Ben bir futbol aşığıyım ve çok iyi bir noktada kariyerimi bitirmek istiyorum. İngiltere bir seçenek olabilir ama ben tek bir ülke, tek bölüm veya ligde sıkışıp kalmıyorum. Ne olacağını görmek için bekliyorum. Başka bir ligde, başka bir ülkede de kariyerimi bitirebilirim. Kendim ve ailem için en iyi kararı vereceğim” diye konuştu.

Demba Ba’nın sözleşmesi feshedildi

Benzer Haberler