Danimarka’da silahlı saldırı! 3 ölü

3 Temmuz 2022 Pazar

Danimarka polisi, başkenti Kopenhag’daki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 kişinin de ciddi şekilde yaralandığını duyurdu.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki Field’s adlı AVM’de silahlı saldırı düzenlenmiş, polis saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğunu ifade etmişti.

Saldırının ardından basın toplantısı düzenleyen Emniyet Müdürü Soren Thomassen, saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, net bir sayı vermedi. Saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin gözaltına alındığını aktaran Thomassen, saldırının nedeninin henüz bilinmediğini fakat ‘terörizmi’ dışlamadıklarını aktardı. Thomassen, başka saldırganlara dair bir iz olmadığını ifade etti.

Görgü tanıkları ise, saldırganın bir ‘av tüfeği’ taşıdığını belirtti. Field’s, 140’tan fazla mağaza ve restoran ile Danimarka’nın en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Danimarka polisi, başkent Kopenhag’daki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 kişinin de ciddi şekilde yaralandığını bildirdi.

 

50 yıllık ‘viski savaşları’ bitti! Artık Avrupa’nın yeni bir komşu ülkesi var

Benzer Haberler