Doktorlar acil dedi! Cübbeli Ahmet kalp ameliyatı oldu

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede acil olarak ameliyata alındı.

Cübbeli Ahmet kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorların acil uyarısıyla kalbinden ameliyat oldu. Kalbine dört stent daha takılan Cübbeli Ahmet’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

AMELİYATI BİR BUÇUK SAAT SÜRDÜ

Sosyal medyada şu açıklamaya yer verildi:

Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığından dolayı başarılı bir operasyon geçirdi. Daha önce 2006 yılında baypass olmuş, daha sonra 2008 yılında iki stent takılmış ve 2018 yılında da tekrar iki stent takılmıştı. Geçtiğimiz hafta Ankara’da bulunduğu sırada bir gece yürek ağrısı hissedip hastaneye müracaat etmiş, TOBB ETÜ Hastanesi’nde âcil olarak muayene edilmiş ve İstanbul’a döndüğünde mutlaka doktorlara görünmesi gerektiğini söylemişlerdi.

Bunun üzerine Medipol Hastanesi’nde Prof. Dr. Bilal Boztosun ve ekibinin müdahalesiyle bir operasyon daha gerçekleştirildi. Kalp damarları doktorların tâbiriyle taş gibi sertleştiği için operasyon bir buçuk saat kadar sürdü. Yorucu ve ağrılı geçen operasyon neticesinde dört stent daha takıldı ki bunların ikisi çok zorunlu olup diğer ikisi ise tıkanmaya başlamış olduğu için ileriye yönelik düşünülerek yerleştirildi.

HDP’den ‘Cübbeli Ahmet’e yanıt: Allah belanı versin

Benzer Haberler