Çocuklara aşı yapıldı diyen profesör çark etti

23 Eylül 2021 Perşembe

Prof. Dr. Zafer Kurugöl, skandal bir açıklama yaptı. “Zaman zaman kızamık ve hepatit aşıları ile Covid aşıları karıştırılarak çocuklara Covid aşısı yapılıyor” diyen Kurugöl çark etti. Kurugöl’ün iddiası çürütüldü, aşılamanın İzmir’de yapıldığı ortaya çıktı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, katıldığı bir canlı yayında “Zaman zaman bazı çocuklara aşı karıştırılarak bazı çocuklara covid aşısı yapılıyor. Hepatit B yerine yapılıyor bu aşı. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı. 6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları kısa sürede çok ünlü bir tıp dergisinde yayınlayacağız zaten. Küçük bebeklerde bile, yüksek doz verseniz bile yan etki açısından bir sıkıntı olmuyor” demişti.

Zafer Kurugöl açıklamasında birden fazla çocuktan bahsetmesine rağmen bugün farklı bir açıklama yaparak dünkü açıklamasından dolayı özür diledi. Kurugöl münferit diyerek şu açıklamayı yaptı:

“Bu aşılama Ege Üniversitesi’nde yapılmamıştır. Bu aşı 104 milyon dozun içerisinde münferit bir olaydır. Olay üç ay önce oldu. Sağlık Bakanlığı da işleme almıştır. Bu aşı İzmir dışında bir yerde yapılmıştır fakat çocuk bölgenin en güçlü hastanesi olduğu için bizim hastanemize gelmiştir. Bu çocuğun izlenimini biz yaptık. Aşı yapılır yapılmaz bu çocuk hastaneye getirildi. Bunu yapan kişiler bunu gizlemediler bilerek de yapmadılar. Bir aylık çocuğa Hepatit B aşısı yapıldı. Bu bebeği Sağlık Müdürlüğü gönderdi. Küçük bir bebekte bile kovid aşısı yaptığınızda yan etki ortaya çıkmıyor. Çocuklarda da insanlarda da aşılama çok önemlidir. Aşıya karşı direnen kişiler topluma haksızlık ediyorlar. Aşılamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.” Kurugöl, “Başka bebeklere uygulanmış olabilir mi?” sorusuna ise “Hayır, bilgimiz yok. Bir bebekten bahsediyoruz” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BİLGİSİ YOK

Kurugöl, Sağlık Müdürlüğü’nün çocuğu kendilerine getirdiğini söyledi fakat ulaştığımız İzmir İl Sağlık Müdürlüğü “Olayla ilgili bilgimiz yok” demekle yetindi.

AŞILAMA İZMİR’DE YAPILDI

TELE 1’in ulaştığı bilgiler, Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün bir iddiası daha çürütüldü. Kurugöl, aşılamanın İzmir dışında bir ilde yapıldığını ısrarla vurgulamıştı fakat edindiğimiz bilgilere göre, aşılama İzmir’de gerçekleştirildi.

AVUKATI DA DOĞRULADI

Evrensel’den Özer Akdemir’e konuşan aile avukatı Dilek Yücel de aşılamanın İzmir’de yapıldığını doğruladı. Av. Güzel, “Müvekkillerim sürecin başından itibaren, toplumsal ve bireysel bağışıklık için aşılamanın önemli olduğunu düşünen, kendileri de Kovid aşılarını olmuş kişilerdir. Bu durumun aşı karşıtlığı propagandası olarak kullanılmasını da, bazı kişi ve kurumlarca yalanlanmasını da kabul etmiyoruz. 30 günlük bebeğe aşı takviminde bulunmayan herhangi bir aşının yapılması, her insana yanlış tıbbi müdahalede bulunulması ilgili doktor, hemşire, ve denetim-kontrol-organizasyon sorumluluğu bulunan yetkililerin sorumluluğunu doğurmaktadır. Müvekkillerimin bebeklerine de İzmir’deki bir aile hekimliğinde yanlış aşı uygulanmış ve bu konuda sorumluluğu bulunanlar hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Olayın yalanlanması doğru değildir” dedi.

Kurugöl’ün konuya ilişkin canlı yayında yaptığı açıklama şu şekilde:

 

“ÇALIŞMA YAPILMIYOR” DEMİŞTİ, TWEETİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, olayın münferit olduğu üzerinde duran Kurugöl’ün 2o Ocak 2021’de attığı tweet ortaya çıktı. Kendisini yeniden yalanlayan Kurugöl, yaptığı paylaşıma yazar Osman Müftüoğlu’nu etiketleyerek, çocuklar üzerinde çalışma yapılacağını duyurdu. Söz konusu tweet şu şekilde:

 

 

YENİ SORUŞTURMA

Sağlık Bakanlığı, İzmir’de bir bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığı iddiasına dair yeni bir soruşturma başlattığını duyurdu. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğinin hatırlatıldığı açıklamada “İlgili öğretim üyesinin maksadını aştığını tahmin ettiğimiz talihsiz açıklamaları üzerine bakanlığımızca yeni bir soruşturma başlatılmıştır” denildi.

 

Profesörden çok konuşulacak açıklama! Çocuklara kızamık yerine Covid-19 aşısı mı yapıldı?

TELE 1’in ulaştığı bilgilere göre,

Benzer Haberler