‘Cin çıkarma’ bahanesiyle tecavüzde bulunan sapık ‘hoca’ bu defa akrabasını taciz etti

Yayın tarihi: 1 Eylül 2023 Cuma 7:15 am - Güncelleme: 1 Eylül 2023 Cuma 7:15 am

İstanbul Esenler’de sosyal medyada bir kadının vücuduna Arapça yazılar yazmasıyla gündeme gelen ve ceza alan Burhan Dalğali, bu defa 22 yaşındaki akrabası Bahar E.’yi taciz ettiği iddiasıyla linç edilmek istendi.

İddiaya göre Dalğali, evine çıkmak isteyen Bahar E. ile apartmanda karşılaştı. Merdiven boşluğunda fiziksel tacizde bulunan Dalğali Bahar E.’yi tadilatta olan boş daireye çekmeye çalıştı. Elindeki çakıyla Dalğali’yi yaralayarak kurtulan Bahar E. polis ve akrabalarına haber verdi. Toplanan kalabalık Burhan Dalğali’yi linç etmek istedi, taş atarak evinin camlarını kırdı. Dalğali olay yerine gelen polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri almasıyla gözaltına alınabildi.

Cin çıkartma bahanesiyle tecavüzde bulunan sapık hoca tahliye edildi

BAĞIRARAK AŞAĞIYA İNMİŞ

Mahalle sakinlerinden Fatma Yalçın, “Kız merdivenlerden evine çıkarken yakalamış kızı, taciz etmiş, öpmüş. Kız bağırarak aşağıya indi, polisi aradı. Kardeşini de aradı. Kardeşi geldiğinde ona durumu anlattı. Kardeşi yukarı çıktı ama adam kapıyı açmadı. Daha sonra aşağıya inip cama taş attı ‘Çık,’ dedi. Sonra polisler geldi burada büyük bir olay oldu. Adamı polisler önlem alarak çıkarttı” dedi.

“HALK ELİNE GÇİRSEYDİ AFFETMEZDİ”

“Burada toplanan halk onu eline geçirseydi affetmezlerdi” diyen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü; “Tacize uğrayan kızın kardeşi, ‘Sen taciz suçundan ceza aldın 3 ay yatıp çıktın, yırttın yine mi böyle bir işe kalkışıyorsun’ dedi. Hepimizin çoluğu, çocuğu, torunu var.

Korkuyoruz. İyi ki o kız büyüktü kendini kurtarabildi, ya kendisini savunamayacak biri olsaydı? Bir kız çocuğu erkek çocuğu olsaydı ne olacaktı? Böyle insanlar sokakta dolaşmamalı.”

TUTUKLANDI

Polis ekipleri güvenlik gerekçesiyle Dalğali’nin yaşadığı binanın önünde bekleyişini sürdürüyor. Burhan Dalğali ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Dalğali, emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edildi. Dalğali, Savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘Basit cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı.

Tacizci ‘hoca’nın ifadesi ortaya çıktı