Cin çıkartma bahanesiyle tecavüzde bulunan sapık hoca tahliye edildi

18 Aralık 2020 Cuma

İstanbul Esenler’de bir kadına cin çıkartma bahanesiyle tecavüz eden Burhan Dalğali’nin, Savcı’nın tutukluluk halinin devam etmesini istemesine rağmen tahliyesine karar verildi. Dalğali “Ben değil kadın beni taciz etti” demişti

 

‘Cinci Hoca’ hakim karşısına çıktı: Ben kadını taciz etmedim, o beni taciz etti

 

Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Burhan Dalğali, müşteki Ebubekir B. ve sanık avukatı katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen Seymen A, müştekiyle akraba olduklarını belirterek, “Burhan Dalğali, Esenler’de tanınan bir hocadır. Müştekiye 700-800 lira borç verdim. Burhan’a herhangi bir mesaj atmadım” dedi.

Bunun üzerine söz alan sanık Dalğali, tanık ile müştekinin suç ortağı olduğunu ve tanığın yalan beyanda bulunduğunu söyledi.

‘MİLLETİN GÖZÜNDE İTİBARIMI DÜŞÜRDÜLER’
Sanık Dalğali, “Mesele 3 bin 200 lira değil. Bu insanlar bana kumpas kurdular, şantajda bulundular. 300 bin lira para istediler. Hem ailemin hem milletin gözünde irtibatımı düşürdüler. Bu adamın yüzünü gördüğümde içim yanıyor. Ben 3 bin 200 lira almadım” şeklinde konuştu.

Müşteki Ebubekir B. de sanığın beyanlarına karşılık, “İftiradır, yalan söylüyor” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ
Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Burhan Dalğali’nin tahliyesine karar vererek, bir sonraki duruşmada müşteki ve tanığın dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Öte yandan sanık Burhan Dalğali’nin, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı başka bir davada tutuklu olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler