Çilingirden uyarı: 7 Mayıs’tan sonra anahtarınızı evde unutmayın

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Çilingirden uyarı: 7 Mayıs’tan sonra anahtarınızı evde unutmayın

Ankara Anahtarcılar ve Çilingirciler Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Hazinedar, “Muafiyet listesinde yer almadık. 7 Mayıs’tan sonra vatandaşımız kapıda kalmamaya özen göstersin” diye konuştu.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan, 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma döneminde sokağa çıkma yasağından muaf olacak meslekler listesinde çilingirler yer almadı. Geçici belge ile acil işlere müdahale eden çilingirler, genelgeye 95.29.04 sayılı NACE kodları eklenmezse 7 Mayıs’tan sonra sokağa çıkamayacak.

7 MAYIS SON GÜN

Yasaktan muaf tutulmamalarının mağduriyet yaratacağını belirten Ankara Anahtarcılar Kilitçiler ve Çilingirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Hazinedar, “Anahtarını evde unutan ya da kilidi arızalanan kişiler bu süreçte anahtarcı bulmakta güçlük çekti. Polisinden askerine birçok kişi tam kapanma döneminde kapıda kalabilir. Kamuda çalışan personel evinden çıkarken anahtarını içeride unutabiliyor, kilidi arızalanabiliyor” dedi. Hazinedar, NACE kodları olmadığı için e-Devlet’ten muafiye belgesi alamadıklarını belirterek “Vatandaşın mağduriyetine cevap veremiyoruz. Ya arka sokaklardan vatandaşa ulaşacağız ya da vatandaş 155’i arayıp yardım isteyecek. 7 Mayıs en son gün. 7 Mayıs’tan sonra vatandaşımız kapıda kalmamaya özen göstersin, anahtarcı bulamayabilir” diye konuştu.

Benzer Haberler