CHP’li Girgin’den ‘Pınar Gültekin’ açıklaması: İma bile varsa istifa ederim

Yayın tarihi: 28 Aralık 2020 Pazartesi 4:43 pm - Güncelleme: 28 Aralık 2020 Pazartesi 6:07 pm

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP’li bir Muğla milletvekilinin Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i davadan vazgeçmesi için aradığı iddialarına ilişkin, “Pınar Gültekin davasına müdahil olduğuma dair en ufak bir ima ortaya çıkarsa milletvekilliğinden istifa ederim” açıklamasını yaptı.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP’li bir Muğla milletvekilinin Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i davadan vazgeçmesi için aradığı iddialarına  yeni açıklama yaptı. Girgin, davaya müdahil olduğuna dair en ufak bir imada milletvekilliğinden istifa edeceğini açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP’li Girgin, “Pınar Gültekin’in cenazesinden bir gün sonra (23 Temmuz) mağdur ailesiyle taziye amaçlı aramanın dışında hiçbir diyalogum olmamıştır. Buna rağmen, insani amaçlı bir aramanın bu noktaya gelmesinden şaşkınım. Davaya benim müdahil olduğuma dair en ufak bir kanıt, en ufak bir teknik bulgu, en ufak bir ima ortaya çıkarsa, ben sadece CHP’den değil milletvekilliğinden de istifa edeceğimi taahhüt ederim” diye yazdı.

NE OLMUŞTU?

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, ismini vermediği CHP Muğla Milletvekili’nin Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i arayarak davadan vazgeçmesi talebinde bulunduğunu yazmıştı. Ailenin avukatı Rezzan Epözdemir, iddiaları doğrulayarak baba Sıddık Gültekin’in 4 Ocak’taki duruşmanın ardından kendisini arayan CHP’li milletvekili ismini açıklayacağını söylemişti.

CHP Grup Başkanvekili Özel, konunun araştırıldığını, gereğinin yapılacağını belirtmişti. Öte yandan sosyal medyada tepkilere neden olan bu iddialar üzerine CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban iddiaların doğru olmadığını belirterek, ortak açıklama yapılacaklarını duyurmuştu.

CHP’den ‘Pınar Gültekin’ açıklaması: Böyle bir şey varsa parti olarak buna göz yummayız